Otomobile Kurulan Düzenek Sayesinde Trafik Cezalarından Kurtuldu

İstanbul’da garip bir olay yaşandı. Geçtiğimiz günlerde sivil trafik polisleri tarafından lüks bir araçta bulunan plaka düzeneği ortaya çıkarıldı.

Yapılan plaka düzeneği bana Taşıyıcı filmindeki plaka değiştirme olayını hatırlattı. Filmde Audi’nin içinde tek tuşla plakayı değiştirebiliyordu taşıyıcımız. Bu sefer İstanbul’da ki olayda BMW kullanıcısı ise tek tuşla plakayı tamponun altına sokabiliyor. Özel olarak hazırlattığı düzenek sayesinde trafik cezası yemekten kurtuluyor. Daha öncede farklı yöntemler ile trafik cezasından kurtulmaya çalışanlar olmuştu ama absürdlüğün bu kadarını beklemiyorduk. İstanbul Bakırköy’de durdurulan lüsk otomobilde çıkan düzenek sadece Türkiye’de olur dedirtti.

Hayır binlerce liralık araca binip trafik cezasından kaçma çabası nedendir onu da anlamış değilim. Ama uzaktan kumandalı düzenek oldukça ilgi çekti.

Düzeneğin videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Trafik cezası yemekten bıkanlar varsa denesin ama yakalanırsanız polis yakar. Arabayı alabilirler altınızdan.

CEVAP VER