Obi WorldPhone Ülkemize Geliyor !

Obi Worldphone Kasım Ayında Türkiye Piyasasına Giriyor

 

Tasarımında ucuz olması için maliyet odaklı bir çalışma yapılan, Apple’ın eski Patronlarından John Scully tarafından kurulan Obi Worldphone şirketi’nin yeni telefonu kasım ayında Türkiye’de satışa sunulacak. Cihazın dağıtımı Generali Sigorta tarafından yapılacak.

 

Dünyanın pek çok ülkesinde faaliyet gösteren Obi Worldphone şirketi ülkemizinde dahil olduğu yeni ülkelerde satışa başlayacak. Firma güzel tasarımlı akıllı telefonları ucuz fiyatlara pazarlamayı düşünüyor.

 

Generali Sigorta yapılan lansman tanıtımında Obi Worldphone şirketiyle olan ortaklıkları hakkında bilgi verdi. SF 1 ve SF 1.5 isimli akıllı telefonlar Generali Sigorta şirketinin mobil uygulamarı yüklü şekilde satılacak, yüklü uygulamalar sayesinde sigorta işlemleri kolayca halledilebilecek. Piyasanın altında satışa sunulacağı ve pek çok akıllı telefondan daha ucuz olacağı söylenen cihaz aynı zamanda diğer ünlü markaların telefonlarıyla hemen hemen aynı özellikleri taşıyor. Firmanın ürünün fiyatlarını ucuz tutmasının nedeni piyasada yaratmak istedikleri rekabet ortamıdır.

 

Obi WorldPhone Kasım Ayında Türkiye Piyasasına Girmeyi Hedefliyor !

 

Cihazın SF 1 serisinde 5 İnçlik Full HD çözünürlükte IPS ekran bulunuyor. Bu ekran Gorilla Glass 4 sayesinde koruma altına alınıyor.  64 Bitlik Snapdragon 615 yongasetinin kullanıldığı akıllı telefonda 2 GB RAM / 16 GB hafıza bulunuyor. Ayrıca telefonda 13 MP f2.0 Sony Exmor IMX214 arka kamera,  5 MP ön kamera, çift sim kart desteği, 4G desteği, 3000 mAh pil kapasitesi ve Quick Charge 1.0 özellikleri bulunuyor. SF 1 serisi akıllını telefonun fiyatı ise 250$ olarak satışa sunulacak.

 

Cihazın SF 1.5 serisinde ise 5 inçlik Gorilla Glass 3 ile korumaya alınan 720p çözünürlüğünde IPS ekran, 4 adet Cortex-A7 çekirlekleri, MediaTek MT6580 yongaset, 1 GB RAM, 16 GB arttırılabilir hafıza, çift sim kart seçeneği, 3000 mAh pil, 8 MP F2.2 OmniVision OV8865 sensörlü arka kamera, 5 MP ön kamera özellikleri bulunuyor. Ürünün Fiyatı ise 120$ olarak satışa sunuluyor.

 

SF 1 ve SF 1.5 Obi Worldphone akıllı cihazlarının satışı 23 Kasım 2015 tarihinde başlıyor.

CEVAP VER