Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar üretmeyen başlayan Nokia bir süredir yeni akıllı telefonu Nokia 9 üzerinde çalışıyordu. Nokia’nın yeni akıllı telefonu Nokia 9 ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

Yoluna artık Android işletim sistemiyle devam edeceğini açıklayan Nokia’nın üzerinde çalıştığı yeni akıllı telefon olan Nokia 9 ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Nokia’nın sahibi olan HMD tarafından üretilecek olan Nokia 9 güçlü özellikleriyle dikkat çekiyor.

Çin’de ortaya çıkan belgelere göre Nokia büyük başarı sağladığı Android işletim sistemine sahip modellerle yoluna devam edecek. Bir süredir Nokia 9 modeli üzerinde çalışan Nokia yeni akıllı telefonunudan sevilen tasarım olan ve Nokia 5 ile birlikte Nokia 8 modelinde de kullandığı tasarımın bir benzerini Nokia 9 modelinde kullanacak.

Kulaklık Girişi Bulunmuyor

Amiral gemi modelleri gibi Nokia 9 modelinde de 3.5 mm kulaklık girişi bulunmayacak. Nokia kaldırdığı bu girişin yerine kullanıcıların USB Type C bağlantısı üzerinden müzik dinlemelerini sağlayacak. Nokia 9’un kutusunda bir dönüştürücünün olup olmayacağı ya da bunun ek bir fiyat dahilinde mi satılacağı şimdilik bilinmiyor.

Güçlü Özellikler Seyir Zevki Yüksek Ekran!

5.5 inç büyüklüğünde Quad HD AMOLED ekranla gelecek olan Nokia 9 ayrıca 18:9 seyir oranı sunacak. Gücünü Qualcomm’un güçlü işlemcisi olan Snapdragon 835 işlemciden alacak olan Nokia 9 ayrıca Android 8.0 oreo işletim sistemiyle birlikte gelecek. Kamera konusunda herhangi bir sızıntının olmadığı Nokia 9 modelinin 4 GB RAM ile gelmesi bekleniyor.

CEVAP VER