Nokia C9 Teknik Özellikleri ve Konsept Videosu

Nokia’nın bu sene çıkarması beklenilen yeni akıllı telefonu C9’un konsept videosu ve olması muhtemel özellikleri paylaşıldı.

Nokia, Microsoft ile biten ortaklığının ardından yeniden telefon sektöründe tutunmaya çalışıyor. Yaptıkları ortaklıkla neredeyse piyasadan silinen Nokia’nın yeni telefonunun teknik özellikleri ve konsept videosu yayınlandı. Eskiden telefon sektörünün tartışılmaz tek lideri olan Nokia bakalım yeniden zirveye çıkabilecek mi?

Nokia C9 Teknik Özellikleri ve Konsept Videosu

Bu sene Mobil Dünya kongresinde Nokia’dan beklediğimiz hamleleri görememiştik, Nokia Ceo’su biraz daha beklememiz gerektiğini söylemişti. Ancak Jermaine Smit isimli bir konsept tasarımcısı genelde yeni çıkarılacak olan akıllı telefonlar ile alakalı konsept çalışmalar yapıyordu ve Nokia C9 modeliyle ilgili bir konsept videosu yayınladı.

Nokia C9 Teknik Özellikleri ve Konsept Videosu

Konsept videoda C9’un metal bir gövdeye sahip olduğunu görebiliyoruz. Çıkan söylentilere göre Nokia C9’un fiyatı 490 Dolar civarı olacak. Snapdragon 820 işlemci, 32-64 ve 128 GB hafıza seçenekleri, 21 MP arka kamera ve 8 MP ön kameraya sahip olması beklenen telefonda Android 7.0 N işletim sistemi bulunacağı söyleniyor.

Windows 10 işletim sistemiyle çıkarmak gibi bir hata yapacaklarını zannetmiyoruz. Zaten bu yılın 4. çeyreğinde Microsoft ile anlaşmaları sonlanıyor ve tamamen ayrılıyorlar. Bu yüzden Nokia kendi markasını kullanarak yeni bir telefon üretebilecek. Bu fiyata bu özelliklerde ki telefonun tutmaması neredeyse imkansız. Ancak Windows 10 işletim sistemi tercih edilirse o zaman işleri zor.

Aşağıda Nokia C9’un konsept videosunu izleyebilirsiniz. Haberi yazarken gözlerim doldu çocukluğum aklıma geldi. Neyse Snake’de kapışırız artık.

CEVAP VER