Netflix'e Yerli Rakip BluTV Kullanıma Açıldı

Uzun süredir beklediğimiz Netflix ülkemizde kullanıma açıldı. Hemen arkasından yerli bir rakip olan Blutv kullanıma sunuldu.

 

Yıllardır merakla beklediğimiz Netflix geçtiğimiz günlerde Türkiye’de kullanıma açıldı. Farklı yollarla kullanan pek çok kullanıcı fırsatı değerlendirdi ve hemen üye oldu. Ancak sistem ne kadar iyi olursa olsun kur nedeniyle fiyat farklı oldukça fazla. Netflix’in Türkiye’de büyümesinin en büyük engeli de sanırım bu kur farklı olacak.

 

Spotify, Steam gibi bir kur politikası izlememeleri ve Euro kuru üzerinden fiyatlandırma yapmaları Netflix’in en büyük hatası. Bu hatayı fırsata çeviren Doğan Grubu ise yerli Netflix diye adlandırabileceğimiz BluTV’yi kullanıma sundu.

Netflix'e Yerli Rakip BluTV Kullanıma Açıldı

Ara yüzü ve çalışma prensipleri neredeyse aynı olan BluTV’de yerli dizilerin yanı sıra yabancı pek çok dizi de bulunmakta. Ayrıca sistem içinde oldukça geniş bir film seçeneği de mevcut. WWE, MMA, MotoGP, Futbol, Basketbol, Voleybol, Hentbol gibi spor müsabakalarını izleyebilmenize olanak sağlayan sistem içerisinde belgeseller ile yetişkin içerikleri de bulunmakta.

Netflix'e Yerli Rakip BluTV Kullanıma Açıldı

Ayrıca Doğan grubuna ait olan televizyon kanallarını da BluTV üzerinden izleyebileceksiniz. Yerli olması ve fiyatlarının oldukça makul olması BluTV’yi ülkemizde baya popüler yapacak gibi görünüyor. Ayrıca sisteme yeni üye olan kişilere ilk ay bedava kullanım hakkı sunuluyor. BluTV’nin fiyatı ise 6.90 TL olarak belirlenmiş. Eğer Doğan grubu içerik açısından BluTV’yi düzenli olarak güncel tutmayı başarırsa Netflix’in ülkemizde fazla bir şansı kalacağını zannetmiyorum.

CEVAP VER