MSQRD Facebook Tarafından Satın Alındı

Ünlü yüz değiştirme proğramı sayesinde ülkenin yarısı şebeğe dönmüşken Facebook fırsatı degerlendirdi ve MSQRD’yi sayın aldı.

 

Son dönemlerde internette en çok aranan yüz değiştirme uygulaması dünya genelinde büyük bir popülarite yakalamayı başardı. Bu popülarite Snapchat’ı bile etkiledi ve filtreleme dönemi başladı. Tabi ki filtreleme uygulamalarının başında şuanda ülkenin yarısını şebeğe çeviren MSQRD bulunuyor. Geçenlerde Android platformu için bir sürüm yayınlayan MSQRD’nin bu popülerliğine Facebook daha fazla seyirci kalmadı ve hemen durumu fırsata çevirmeye başladı.

MSQRD Facebook Tarafından Satın Alındı

Kullanıcılarının yüzlerini başarılı bir şekilde algılayan uygulama belirlenen filtreyi yüz bölgesine uygulayarak eğlenceli fotoğraflar yaratmanıza olanak sağlıyor. Geçtiğimiz aylarda Apple Store’da en sevilen uygulamalardan birisi olmuştu hatta “ İphone’de MSQRD var bi keree taaammı” diye hava atan tipler bile türemişti. Filtrelenen fotoğrafların en çok paylaşıldığı platformlardan birisi Facebook olunca başarısı iyice göze battı ve Facebook tarafından satın alındı. Yakında Facebook’un kendi filtreleme özelliğini göreceğiz.

MSQRD Facebook Tarafından Satın Alındı

Satın alınmadan sonra akıllarda MSQRD uygulaması kapatılacak mı sorusu oluştu. Ancak tabi ki kapatılmayacak ve Facebook ile entegre olarak çalışmaya devam edecek.

 

Facebook’un uygulamayı ne kadar satın aldığı sır gibi saklanıyor. Ancak uygulama bu kadar popüler ve seviliyorken öyle çok ucuz bir fiyata satıldığını sanmıyoruz.

CEVAP VER