Mark Zuckerberg Doğduğu Günden Bu Yana 6 Milyon Dolar Kazandı

Zuckerberg, Forbes’a göre yaklaşık olarak 74 milyar dolarlık serveti ile dünyanın en zenginleri arasında yer alıyor. Doğduğu günden bugüne kadar her gün ortalama olarak 5,97 milyon dolar kazandı. Kullanıcı verilerinin izinsiz kullanımı ile ilgili olarak çok zor zamanlar yaşayan sosyal medya lideri Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg 34 yaşını kutluyor.

En zengin kişiler arasında yer alan 132 milyar dolar ile birinci sırada olan Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un doğduğu günden bu yana günlük kazancı 6,8 milyon dolar olarak biliniyor. Bir başka genç yaşta servet sahibi olan diğer kişi de şimdilerde 62 yaşına giren Bill Gates’in günlük ortalama kazancı 4 milyon dolardır. Bir başka servet sahibi 87 yaşındaki ünlü yatırımcı Warren Buffett’in günlük kazancı ise yaklaşık olarak 2,7 milyon dolar olarak öngörülüyor.

Avrupa Parlamentosu’ndaki Siyasi Grup Başkanları ile Görüşecek

Avrupa Parlamentosu başkanı Antonio Tajani, Zuckerberg’in 22 Mayıs tarihinde Brüksel’de Avrupa Parlamentosu’ndaki siyasi grup başkanları ile bir araya geleceğini belirtti. Toplantı, basına kapalı olarak yapılacak ve Tajani, kişisel verilerin kullanımına dair konular hakkında görüşmelerin yapılacağını belirtti. Zuckerbeg’in 500 milyon Avrupalının temsilcileri ile bir araya gelecek olmasından ötürü memnun olduğunu söyledi.

Bu yüzden Tajani, Zuckerberg’in ziyaretinin güvenin yeniden sağlanabilmesi bakımından büyük önem taşıdığını işaret etti. Sözlerine şunları ekledi;

‘’İnsanlar, ayrıntılı ve eksiksiz olarak bir açıklamayı hak ediyorlar’’ dedi.

Geçtiğimiz haftalarda Cambridge Analytica isimli veri analiz şirketinin, milyonlarca Facebook kullanıcısının hesaplarından izin alınmadan toplamış olduğu kişisel verileri, seçimleri etkileyebilmek için kullanmasına yönelik suçlamalar ortaya atılmıştı. Yaşanan bu problemin ardından Avrupa Parlamentosu, Facebook’un veri sızıntısı fiyaskosunun ardından özel hayata saygı ve kişisel verilerin korunması hakkında Avrupa’da, insanlara cevap vermesi gerektiğini dile getirmişti.

CEVAP VER