Mafia III'ın Yeni Oynanış Videosu Paylaşıldı

Mafia 3’de şiddetin ve mafyanın tavan yaptığı, ırkçılığın zirveye ulaştığı 1968’li yıllarda Amerika’nın New Orleans şehrindeyiz. Oyunun geçtiği tarih oldukça güzel yansıtılmış.

 

Oyun genel itibariyle oldukça iyi gibi görünüyor. Eski mafya oyunlarının havasını yansıtıyor. Ancak oyunda en büyük eleştiri konusu ise ana karakter olan Lincoln oldu. Oyunun takipçileri bu karaktere pek sıcak bakmadı. Bir diğer merak konusu ikinci oyundaki  Joe karakteri oldu. İkinci oyundan pek fazla mafia tadını alamayan oyuncular üçüncü oyundan oldukça ümitli. Oyun çıktığı zaman eleştiriler artacak gibi görünüyor.

 

Ana karakterimiz bir savaş gazisi. Vietnam’da savaşmış ve sonrasında Amerika’ya dönmüş. İri yapılı ve yarı siyah yarı beyaz melez bir karakter. Lincoln’un hikayesi aslında yetimhanede başlıyor. Yetimhaneden bir aile tarafından alınıyor ve büyüdüğü zamanlarda mafyaya dahil oluyor. İlerleyen zamanlarda İtalyan mafyası kardeşini ve babasını öldürür. Lincoln ise İtalyan mafyasına karşı bir yapılanma oluşturur yeni bir savaş başlatır. Bu yapılanmadaki insanlar aslında Lincoln’un yeni ailesi oluyor. Aile dört kişiden oluşuyor. Lincoln düşmanımın düşmanı dostumdur felsefesiyle ilerliyor ve ailede önceki oyundan da tanıdığımız Vito Scaletta ve Bukre (İrlandalı), Cassandra (Haitili) gibi isimlerden oluşuyor.

İtalyan mafyasına meydan okuyan bu dörtlünün, İtalyan mafyasını çökertmek için verdikleri çabayı göreceğiz.

Bu üçlü ana karakterimiz Lincoln’un başı beladayken telefondan yardım istemesiyle destek gönderiyor, polisin dikkatini dağıtıyor ve bizi kurtarıyor. Bu şekilde kendi suç imparatorluğumuzu kurmaya başlıyoruz.

 

Mafia 3’ün hikayesi genel olarak bu şekilde. Bakalım Mafia 2’deki yetersiz dövüş sahneleri, çatışma sahneleri ve yapay zeka umarım iyi derecede geliştirilmiştir.

CEVAP VER