LG, Rulo Şekline gelebilen OLED Ekranı Duyurdu

6-9 Ocak 2016 tarihlerinde düzenlenecek CES 2016 fuarı öncesi LG, 18 inçlik büyüklüğüne sahip rulo şekline gelebilen OLED ekranının prototip versiyonunu yayınladı.

 

Kavisli, bükülebilen ve rulo haline getirilebilen bu ekran geçtiğimiz yıllarda 1200 x 810 piksellik çözünürlüğüne ve 3 cm genişliğe sahip olacağı belirtilmişti, fakat firma tarafından ekranın görselleri paylaşılmamıştı. LG artık bu ekranı tüm dünyaya göstermek için prototip versiyonunu yayınladı. LG’nin böyle harika üstü bir teknolojisi ileride bizlere çok daha farklı yenilikçi cihazları görebileceğimizi belirtiyor.

 

 

Ayrıca rulo OLED ekranının yanında bizlere 55 inçlik kağıt kalınlığında OLED TV ekranı getirilmesi bekleniyor. Bu ekran iki tarafında da iki farklı görüntü gösterebilme özelliğine sahip.  Ayrıca 10.3 büyüklüğüne sahip, eldivenle kullanılabilen LCD ekranı da bulunuyor. LG Display oldukça iyi bir teknoloji kullanmış ve kullanıcıları mutlu edecek gibi görünüyor. LG’nin rulo şeklini alabilen ekranı sayesinde önümüze daha çok farklı cihazların çıkabileceği iddiası da var. Örneğin gazete okurlar için yapılabilecek dijital gazetelerin olma olasılığı böyle bir ekran için oldukça yüksek gibi görünüyor.

CEVAP VER