League of Legends'ın Yıllık Geliri Her Geçen Gün Artıyor

Şu sıralar online oyun konusu açıldığında akla gelen ilk oyun League Of Legends olmaya başladı. Türkiye’de yeni bir sektörün başlamasına öncülük eden oyun ve tabiî ki diğer MOBA’lar arasında büyük bir gelir, kitle rekabeti yaratan oyunun en büyük rakibi Dota 2.

 

Bu gün açıklanan gelir rakamlarına bakılırsa League Of Legends kazançlarında diğer oyunlara göre oldukça başarılı bir rakam ortaya koyuyor. Geçtiğimiz yıl açıklanan kar marjında Riot Games’in League Of Legends oyunu 2015 yılında tam olarak 1.25 milyar dolar kazandığı yönünde. 2013 Yılında Riot’un LoL oyunu 624 milyon dolar kazandırırken, 2014 yılında 1.64 milyar dolara kadar kar marjını yükseltmiş. Günümüzde ise 2013 yılına oranla neredeyse iki katı kadar artan rakamlar oldukça dikkat çekici. Surekli karlı bir yükseliş gösteren oyunun bu yılda geçen seneye oranla fazladan 186 milyon dolar daha kazanması ön görülüyor.

 

Oyunun bu kadar başarılı olmasının nedenleri arasında adil oyuncu politikası, hatasız oynanış, ekip oyunu ve e-spor sektörünü yaratması ve geliştirmesinin neden olması seçenekler arasında.

CEVAP VER