League of Legends Dünya Şampiyonası İzlenme Rekorunu Kırdı !

League of Legends hayranlarıyla bu yıl da başarılı bir şekilde reyting oranlarını yükseltmeyi başardı. Hayranlıkla izlenen Dünya Şampiyonası geçtiğimiz yıla göre yaklaşık iki kat daha fazla izlenme oranı aldı.

 

LOL her geçen gün kendini oyun severlere sevdirmeyi başarıyor. Geçen yıl Sangam Stadında gerçekleşen Samsung White – Royal Club maçının tekil izleyici rakamı 27 milyon olmakla birlikte 2015 yılındaki istatistikler ise 36 milyona ulaşmayı başardı. Final mücadelelerinde toplamda izlenen 360 milyon saat farkıyla geçen yıla göre 166 milyon saat fark attı.2014 yılında toplamda 194 milyon saat görülürken 2015 yılında 360 milyon saatlik bir rakam çıkıyor.

 

Dört haftalık istatistiklere bakacak olursak izlenme sayısı toplamda 334 milyona ulaşıyor.2014 yılında ise bu rakam 288 milyon olarak açıklandı. Bu yıl SK Telecom ile KOO Tigers aralarında yapılan mücadele Berlin Mercedes-Benz Arenasında gerçekleşen Dünya Şampiyonasında 14 milyon kişi tarafından takip edildi.2014 yılında karşılaştığımız 11 milyonluk bir rakam vardı geçtiğimiz yıla göre oldukça iyi bir tablonun çıktığını gördük.

https://youtu.be/BkuvxG4S8aI

CEVAP VER