Kripto Para Yatırımcılarına Özel Telefon: Finney Phone

Sirin Labs tarafınca dijital para meraklılarına özel bir sanal cüzdan bulunduran, güvenli bilgisayar ve telefon tasarlandı. Fiyatının 1000 dolar olacağı ve telefonun üreticisi Apple’ın İPhone’larını üreten şirket olması bekleniyor. Yalnızca bu telefonu Sirin Labs, blok zinciri yatırımcıları için geliştirmektedir. Standart telefonlara göre cihazın içinde güvenli akıllı cüzdan yazılımları mevcut. Dahası cüzdanda bulunan kripto paralar ile alışveriş yapamaya olanak da sağlıyor. Mobil veri bağlantısı ile cihaz madencilik işlemleri de yapabiliyor ve Android tabanlı özel iletişim sistemi ile geleceği belirtildi.

Finney adındaki cihazın iris tarayıcısı, parmak izi okuyucu sensorlar tarafından desteklenecek olması nedeni ile yazılımsal güvenlik üst düzeylerde olacak. Kullanıcılar için basit bir parola seçeneği de bulunmaktadır. Ayrıca kripto paralar için akıllı cüzdanlara verilen uzun anahtarları her defasında hatırlamanız gerekmeyecek. Finney Phone’un tanıtımı ünlü belgesel sunucu Jason Silva tarafından yapıldı. Cihaz ilk başlarda Türkiye ve Vietnam’da bulunan kripto para yatırımcılarının yoğun olduğu şehirlerde ki mağazalarda satılacağı düşünülüyor. Sirin Labs, daha şimdiden 25 binden fazla ön sipariş alındığını söyledi ve 2018 yılı içerisinde 100 bin tane Finney telefonu satmayı planlıyorlar.

Ayrıca Sirin Labs, cihazın başlatacağı finansal teknoloji destekli akıllı telefonlar için patent girişiminde de bulundu. Firma, diğer üreticiler ile de ortaklık kurarak, çeşitli markaların da benzer cihaz üretmelerine olanak sağlayacak. İlk olarak Huawei ile görüşmeleri başlattı. Finney’in teknik özellikleri 5.5 inçlik ekran, 64 GB depolama alanı, 6 GB RAM, 12 MP arka kamera ve 13 MP ön kamerası bulunuyor. Tabi ki çıkış noktası olan ve kripto para güvenliği için parmak izi tarayıcısı ile iris tarayıcısı da bulunmaktadır.

 

CEVAP VER