Knight Online: Steam ve Yeni Server Duyurusu

Knight Online efsanesinin Steam platformuna taşınmasını daha önce sizlere aktarmıştık. Dün itibariyle Steam’da yayınlanan Knight Online pek çok oyuncuyu ve bizi hayal kırıklığına uğratmayı başardı. Açıkçası eski bir Knight Online oyuncusu olarak bu kadar kötü bir başlangıç bizlerde beklemiyorduk…

 

Oyuna ilk girdiğimizde oyun içerisinde lag yüzünden resmen sinirden delirdik. Ayrıca NTTGame’nin serverleri yetersiz kalmış olacak ki yüzlerce kişilik sırada resmen ekmek kuyruğunda bekler gibi bekledik. İyi kötü oyuna girdiğimizde ise büyük bir sürpriz ile karşılaştık. O sürpriz ‘Premium’ fiyatları oldu. Steam gibi bir platformda Knight Online gibi eski bir oyun için 150 TL yatırıp Premium almak ne kadar mantıklıdır o sizlerin takdiri tabi ki ancak biz pek mantıklı bulamadık. Açıkçası Knight Online gibi bir oyuna 150 TL yatırmak yerine yeni çıkan oyunlardan herhangi birini alıp keyfini süre süre oynayabiliriz.

 

Karşılaştığımız diğer gariplik ise alıştığımız Knight Online arayüzünün değiştirilmiş olması. Müziklere kadar değiştirmişler. Forumlarda okuduklarıma göre kullanıcıların büyük çoğunluğu bu durumdan memnun değil. Sanırım NTTGame pek fazla kullanıcıların görüşlerini yapımcı olan MGame’e aktarmıyor.

 

Oyun içerisinde sürekli yeni server eklenmesi oyuncuların isyan etmesine yol açtı. Herkes server açılmadan önce hazırlığını yapıp bekledi. İlk server Cypher geldi… Arkasından Adonis açıldı. Hemen arkasından Xigenon getirildi ve bununla yetinilmeyip üstüne birde Beramus serveri eklendi. Oyuncuların büyük çoğunluğu isyan etti. Açıkçası yeni bir oyunda, oyuncuların bir arada tutulması gerekirken bu kadar bölünmesi bizi de oldukça şaşırttı.

 

Knight Online Steam’dan pek ümitli değiliz. Biz eski Knight Online tadını alamadık.

CEVAP VER