Android Wear kısaca Android işletim sistemine sahip giyilebilir teknoloji demektir. Bu platformda en çok kullanılan ürün olan akıllı saatlerdir. Telefona gelen bildirimleri kol saatinden kontrol edebilmek başta olmak üzere pek çok kolaylık sağlayan Android tarafından tasarlanmış bu akıllı saatler iOS işletim sisteminin tasarlamış olduğu WatchOS saatlerinden daha kullanışlı olması sebebiyle iPhone kullanan kullanıcılar için de oldukça cazip bir konuma gelmiş durumdadır. Android Wear akıllı saatler iPhone ile kolayca senkronize edilip kullanılabilir.

Android Wear iPhone İle Nasıl Kullanılır?

Android Wear’ı iPhone’a bağlamak için öncelikle iPhone telefona Android Wear uygulamasını indirmek gerekir. Daha sonra Andoid Wear akıllı saatin şarjı kontrol edilir. Saatin şarjı yüzde 80’in üzerinde olmalıdır. Eğer saatin şarjı yüzde 80’in altında ise cihaz eşleşmeye izin vermez. Daha sonra telefonun ve saatin bluetooth özellikleri açık hale getirilir. Cihazların kodlarını kontrol ettikten sonra telefondan bağla butonu seçilir. Bu butona basıldıktan 2-3 saniye sonra cihazlar birbirini görecektir.

Cihazlar birbirini gördükten sonra akıllı saatin ekranında bir şifre, telefonun ekranında ise o şifrenin yazılacağı bir kutucuk açılır. Akıllı saatin ekranındaki şifreyi olduğu gibi telefonun ekranındaki kutucuğa girerek eşle butonuna basılır. Bu işlem yapılırken küçük – büyük harf hassasiyetine dikkat edilmelidir.

Eşleşme işlemi 30 saniye kadar sürebilir. Bu işlem tamamlanıp da cihazlar birbirleriyle eşleştikten sonra telefonun ekranında bir tanıtım menüsü çıkar. Bu menüden eğer güncelleme var ise bunları yapmak gerekmektedir. Güncellemeler de yüklendikten sonra Andriod Wear akıllı saat iPhone telefonu ile kullanıma hazır hale gelmiş olur. Şayet güncelleme yoksa direkt kullanılabilir.

Android Wear akıllı saatleri iOS 8.2 versiyon üzeri yazılımı olan bütün iPhone 5, iPhone 6 ve iPhone 7 akıllı telefonlarında kullanılabilir.

CEVAP VER