Apple’un üst seviye iPhone modeli olan iPhone X modelinin ülkemizde satışa sunulacağı tarih Apple Türkiye tarafından açıklandı. Açıklanan tarihe göre Apple iPhone X ülkemizde 24 Kasım’da satışa sunulacak.

Apple’ın Eylül başında gerçekleştirdiği etkinlikte tanıttığı yeni iPhone modellerinden iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelleri geçtiğimiz haftalarda satışa sunulmuştu. Apple’ın diğer iPhone modellerine göre daha az satan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerini tercih etmeyen kullanıcılar iPhone X modelinin satışa çıkmasını bekliyordu. Geçtiğimiz günlerde dünya genelinde satışa sunulan iPhone X’in ülkemizde ne zaman çıkacağı da belli oldu.

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre iPhone’un en üst modeli olan iPhone X 24 Kasım Cuma günü Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Afrika’da satışa sunulacak. Apple’ın açıklamasına göre belirtilen ülkeler dahil olmak üzere 13 ülkede 24 Kasım Cuma günü iPhone X satışa sunulmuş olacak.

Apple’ın açıklamasına göre iPhone X 23 Kasım Perşembe günü İsrail’de satışa sunulacak. 24 Kasım Cuma günü ise Artavutluk, Bosna, Kamboçya, Kosova, Makau, Makedonya, Malezya, Karadağ, Sırbistan, Güney Afrika, Güney Kore, Tayland ve Türkiye’de raflardaki yerini alacak.

Ülkemizde 64 GB dahili depolama alanına sahip iPhone X modeli 6.099 TL’den satışa sunulacakken 256 GB dahili depolama alanına sahip modeli 6.899 TL’den satışa sunulacak. iPhone X’i satın alan kullanıcılar iPhone X’lerini korumak için 169 TL’ye Apple’ın silikon kılıfını satın alabilecekken deri folyo kılıfı ise 449 TL’den satın alabilecekler.

CEVAP VER