Apple’ın geçtiğimiz aylarda tanıttığı iPhone 8 Plus ve iPhone X’in üretimi arttırılıyor. Kısa bir süre önce satışa sunulan ve Apple’ı oldukça memnun eden iPhone X’in ve iPhone 8 Plus’ın üretimi arttırılıcak.

Geçtiğimiz haftalarda ülkemizde de satışa sunulan Apple’ın yeni iPhone modellerinde iPhone 8 Plus ve önümüzde ki haftalarda satışa sunulması beklenen iPhone X’in üretimi arttırılıyor. Apple’ın iPhone modellerinin üretiminin gerçekleştiği Çin’den gelen haberlere göre Apple iPhone X’in ve iPhone 8 Plus’un üretiminin arttılmasını istedi. Analistlerin tahminine göre 2017 yılı bitmeden 28 milyon iPhone X satacak olan Apple bu satışları gerçekleştirmek için iPhone X’in üretimini hızlandırıyor.

Apple’a yakınlığıyla bilinen analist Ming -Chi Kuo’ya göre müşteriler iPhone X’e özellike Animoji ve tamamen ekrandan oluşan tasarımı nedeniyle aşık oldu. iPhone X’in müşteriler tarafından sevildiğinin farkında olan Apple’ın da daha fazla iPhone X üretme kararı aldığını açıklayan Kuo ayrıca Çin’de yaklaşan yeni yıl kutlamasıyla birlikte iPhone X satışlarının daha da artacağını düşünüyor.

Kuo ayrıca bazı müşterilerin iPhone X’in bazı sorunlarının olması nedeniyle iPhone X’i tercih etmeyeceğini ve iPhone X’in yerine iPhone 8 Plus’ı tercih edeceklerini açıkladı. iPhone X ve iPhone 8 Plus modellerinin üretimini arttırma kararı alan Apple’ın iPhone 8’in üretimini de düşüreceğini belirten Kuo’ya göre oluşacak bu üretim bandı boşluğuna iPhone X üretimi aktarılacak.

Apple tarafından paylaşılan verilere göre son çeyrekte 11.8 milyon adet iPhone 8 ve iPhone 8 Plus satışı gerçekleşti. Bu satışların 6.3 milyon adedi iPhone 8 Plus iken iPhone 8 modelinin sadece 5.5 milyon satıldığı aktarılmıştı.

CEVAP VER