iPhone Çökerten Yeni Hata Bulundu

iPhone kullanıcılarının en büyük korkularından birisi telefonlarının çökmesi. İşte telefon çökerten hatalara bir yenisi daha eklendi.

Son zamanlarda iPhone kullanıcılarının korkulu rüyası haline gelen telefonun çökme problemlerine kısa süre önce bir mesajla telefonların çökmesi eklenmişti. Ardından bu problem yeni iOS güncellemesi ile Safari tarayıcısında da ortaya çıkmıştı.

Bunlar atlatıldı derken telefoncularda tamir ettirilen iPhone telefonlar yeni gelen iOS güncellemesi sayesinde kullanılamaz duruma geldi. Şuan ortaya çıkarılan hata sayesinde telefonunuzu çöpe atabilirsiniz. Eğer başınıza gelirse benim tavsiyem çöpe atmanız yönündedir.

Hata öyle kolay kolay başınıza gelecek türden bir hata değil. YouTuber’in keşfettiği bu hata telefonunuzun çok sağlam çökmesine neden oluyor. Bu olayın gerçekleşmesi için ise telefonunuzdan ayarlar bölümüne girip tarihi “1 Ocak 1970” olarak değiştirmeniz yeterli. Arkadaş hatayı nasıl bulmuş o henüz bilinmiyor ancak iPhone 5S ve sonrasında çıkan diğer iPhone telefonlarda bu tarih olayını gerçekleştirip telefonu açıp kapattığınız zaman telefonunuz çökmüş olacaktır.

CEVAP VER