Her yıl çıkması merakla beklenen iPhone serisi bu yıl iPhone 8 ile görücüye çıkacak. Geçtiğimiz günlerde WWDC17 ile iOs 11 tanıtılmıştı. Bu yazımızdan iPhone 8 özellikleri çıktıkça paylaşıyor olacağız.

iPhone 8 Ekran Çözünürlüğü Belli Oldu!

Diğer bir adıyla iPhone pro bu sene çıkması merakla beklenen akıllı telefonlardan biri. Gün geçtikçe de özellikleri hakkında bilgiler sızmaya devam ediyor. En son aldığımız bilgi ise ekran çözünürlüğü. Ünlü Analist Ming-Chi kuo, bu yıl çıkması beklenen iPhone 7s, iPhone 7s plus ve iPhone 8(iPhone pro) hakkında önemli bilgiler paylaştı. Geleneksel home butonuna ve LCD ekranı geride bırakacek bu seri’nin ekran ömzünürlüğüde ortaya çıkmış oldu.

Kuo’nun iddiasın göre iPhone pro, 5,8 inç büyüklüğünde olacak. Çözünürlüğü ise 1242×2800 piksel olacak. Cihazın alt tarafında ter alacak olan fonksiyon ekranı ile parmak izi algılama işlemi yapılacak. bunun dışında bu alanın nasıl kullanılacağı henüz netleşmedi.

Home butonu kesin olarak kalkacak gibi görünüyor. 10. yılına köklü değişikliklerle girmek isteyen Apple’ın diğer bir beklenen özellikleri ise su geçirmez olması ve kablosuz şarj desteği. Bunlar şimdilik merak konusu. Neler olacağunı takip edip buradan paylaşacağız.

 

CEVAP VER