İOS yazılımına ait güncellemeler, önemli geliştirmeleri ve özellikleriyle Apple marka cihazlarda yerini almaktadır. Güncellemelerle birlikte oluşan bazı hatalar ne kadar sorun gibi görünse de, çözümleri de en kısa sürede sağlanmaktadır.

İos Güncelleme Yüklenemedi Hatası İçin Yapılması Gerekenler

Apple marka cihazlarda güncelleme işlemi, ayarlar – genel – yazılım güncellemeleri aşamalarıyla yapılmışsa bu tarz hatalar alınabilmektedir. Güncellemelerin ve uygulamaların genelde Itunes uygulaması kullanılarak yapılması, bu tip hataların gelmesini engellemektedir. Bu hatanın çözümü için öncelikle bilgisayara Itunes uygulaması kurulmalıdır. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra işlem yapılacak olan cihaz USB kablosu yardımıyla bilgisayara bağlanır. Bu aşamada dikkat edilecek en önemli nokta, kurulumu yapılan Itunes uygulamasının güncel olmasıdır. Bilgisayar ve cihaz arasındaki eşleştirme sağlandıktan sonra, Itunes uygulamasında bulunan Güncellemeleri Denetle seçeneğine tıklanır. Itunes uygulaması bu işlemin ardından güncelleme indirmeye başlayacaktır. Güncelleme işlemi sırasında cihaz bir kaç kez yeniden başlayabilir. Son aşamada ise telefon ekranında ”Telefonunuz Güncellendi” uyarısı gelecektir. Bu uyarının görünmesiyle birlikte cihaz sağlıklı bir şekilde güncellemeyi tamamlamış olacaktır.

Güncelleme Aşamasındaki Önemli Noktalar

iOs yazılımını kullanan cihazların güncellenmesi sırasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Cihaz güncellemesi sırasında şarj durumunun yüzde 50 ve üstü olması gerekmektedir. Güncelleme sırasında olası bir kapanma ya da yeniden başlama durumunda, cihazda kalıcı yazılımsal hatalar oluşabilmektedir. Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise, Itunes uygulamasından yapılan güncellemelerde, cihaz ile uyumlu İOS güncellemesinin indirilip kurulmasıdır. Uyumlu olmayan yazılımlar cihazın çalışmamasına neden olabilmektedir. Ayrıca İOS yazılımını kullanan cihazların güncellenmesi sırasında hiçbir şekilde cihaza müdahale edilmemelidir. Herhangi bir müdahale edilmesi durumunda ya da güncelleştirmenin yarıda kesilmesi gibi durumlarda, cihaz yazılımsal olarak çalışmayabilir ve teknik destek ihtiyacı doğuracak sonuçlara yol açabilir.

CEVAP VER