iOS 9.3 Mavi Işık Filtresi Özelliğine İle Geliyor

Apple’ın iOS 9.3 özelliklerini teker teker açıklanmasının ardından şimdide iOS 9.3’un mavi ışık filtresine sahip olacağı hakkında detaylar çıktı. 

 

Apple yeni gelecek güncellemenin özelliklerini kesin olarak açıkladı. iOS 9.3 versiyonu adında gelecek olan işletim sistemi güncellemesine bir’den fazla yeni özellikler katılıyor. Apple ” Night Shift “ adını vermiş olduğu mavi ışık filtresi iOS 9.3 güncellemesinde yerini alacak.

Mavi ışık filtresi hakkında bilgi sahibi olmayan kişiler için şöyle açıklayabiliriz.  Mavi ışık filtresi yani ” Night Shift “ insan beynine direk etki eden ışıklardan birisidir, bunu şöyle ifade edebiliriz gece geç saatlerde uykumuzun gelmemesi için telefon, tablet vs. cihazlardan birini elinize aldığınız zaman onunla zaman geçirip uykunuzun kaçtığını düşünürsünüz aslında tam olarak öyle değil.  İnsan beyni normalde mavi bir ışık gördüğünde rahatlar fakat çok fazla mavi ışığa maruz kalan kullanıcılar uyku problemini net olarak yaşarlar, bu durum oyun oynayan, gece geç saate kadar bilgisayar başında kalan kullanıcılar içinde örnek verilebilecek bir durum. Yani Apple yayınlayacağı yeni güncellemede artık cihazlarında mavi ışık filtresi’de yer alacak.

 

 

 

CEVAP VER