iOS 9.3 Betasının 2. Versiyonu Yayınlandı

 

iOS 9.3 Beta versiyonunun 2. sürümü yayınlandı. İlk önce geliştiriciler için yayınlanan işletim sisteminin, kullanıcılara sunulmadan önce test edilmesi amacıyla ilk önce geliştiricilere sunuluyor. iOS 9.3’ün Beta sürümünün 1. versiyonu yayınlandığında geliştiricilerin büyük çoğunluğu indirirken bir sorun yaşadığını bildirmişti. Apple bu sorunları giderdi ve yeniden güncellenen 9.3 Beta’nın 2. versiyonunda Night Shift özelliğini de eklediler.

 

Night Shift özelliği daha öncede tanıttığımız mavi ışık filtresi özelliğini taşımakta. Android kullanıcıları bu özelliği uzun süredir kullanabiliyordu. Uzun süre PC ve telefonda vakit geçiren kişiler mavi ışık nedeniyle uyku problemleri yaşıyordu. İşte bu filtre sayesinde uyku sorunları en aza indirilmiş olacak.

 

Ayrıca güncelleme sayesinde 3D Touch ile uyumlu yeni çıkarılan uygulamalar ile tanışacağız. 3D Touch’u Apple sayesinde daha çok alanda kullanabileceğiz.

 

Touch ID özelliği sayesinde ise size özel cihazlarınızı parmak izi güvenliği sayesinde koruyabileceksiniz. Apple, ID Touch’un kullanım alanı tamamen kullanıcılara kalmış durumda.

 

3D Touch ve güncelleme hakkındaki tüm detayları aşağıdaki videodan görebilirsiniz.

 

 

CEVAP VER