Apple’ın yeni mobil işletim sistemi olan iOS 11’in sorunları gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Daha önce sistem kararlılığıyla ilgili pek çok sorunla kullanıcıların canını sıkan iOS 11 şimdi de hesap makinesi sorunuyla kullanıcıların canlarını sıkmaya devam ediyor.

Diğer iOS sürümlerine göre daha uzun bir beta süreci geçiren iOS 11’in Beta sürecinde önemli hatalar içermesi kullanıcılar ve geliştiriciler tarafından kabul edilebiliyor ancak bu durum iOS 11’in final sürümlerinden sonra olursa kullanıcıların bu hatalara tahammülü kalmıyor. Apple forumlarında aktarılanlara göre iOS 11 sürümünü yükleyen kullanıcılar hesap makinesi uygulamasında da ciddi sorunlar yaşıyor.

Kullanıcılar iOS 11 yüklü olan cihazlarında bir işlem yaptığında ve bunu hızlı bir şekilde gerçekleştirdiklerinde uygulama hatalı sonuçlar gösteriyor. Örneğin 9 + 6 + 3 = dediğimizde sonucu 18 olarak göstermesi gerekirken sayılar hızlı tuşlanınca sonucu 63 ya da 70 gibi gerçek sonuçla alakası olmayan bir sonucu gösteriyor.

Pek çok kullanıcı için çok önemli uygulamaların başında gelen hesap makinesinin iOS 11 ile birlikte böyle bir hal alması Apple’ın iOS 11 sisteminde halen beklenen önemi göstermediğinin bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

CEVAP VER