iOS 10’da Su Geçirme Uyarısı Olacak

iOS 10’ün yeni bir özelliği ortaya çıktı. Lightning girişi suya karşı duyarlı olacak ve telefonunuz su geçirdiğinde temizlemeniz için sizi uyaracak.

 

Şuana kadar çıkan iPhone modellerinde Apple su geçirmeye karşı dayanıklılık garantisi vermese de en azından iPhone 6 suya karşı daha dayanıklı. Ancak bu dayanıklılık su geçirmez olduğunu göstermiyor. Cihaz suyla temasa girdiğinde birkaç dakika içinde su geçirebiliyor ve bozuluyor. Ancak bu dayanıklılık bozulmaya karşı önlem almanıza olanak sağlıyor.

 

Apple ise bu duruma yazılımsal anlamda bir önlem alıyor ve cihazınız su geçirmeye başladığında önlem almanız için iOS 10’a yeni özellik ekliyor. Cihazınız Lightning girişinden su almaya başladığında yazılımsal olarak uyarı alacaksınız ve telefonunuzun bozulmasına bir şekilde engel olmuş olacaksınız.

iOS 10’da Su Geçirme Uyarısı Olacak

Yeni özellik nasıl çalışacak?

 

Telefonunuzun üzerinde su döküldüğü zaman peçeteyle silip çalışıp çalışmadığına bakıyorsunuz ve çalıştığını görünce içiniz rahat ediyor. Ancak Lightning girişinde biriken su cihazın içine sızıyor ve bozulmalara yol açabiliyor.

 

İşte bu gibi durumlarda iOS 10 sizi uyaracak ve Lightning girişinde su biriktiğini telefonunuza zarar verebileceğini söyleyerek sizi uyaracak. Sizde gerekli önlemleri alıp cihazı bozulmaya karşı koruyabileceksiniz.

CEVAP VER