Çoğu iOS işletim sistemiyle çalışan cihaz kullanıcısı gibi yeni sürüm henüz çıkmadan denemek isteyebilirsiniz. iOS 10.1’ı denemek isteyip beta sürümü denedikten sonra tekrar bir önceki sürüm olan iOS 10’a dönmek istiyorsanız bu yazıyı dikkatli bir şekilde okumanızı öneriyoruz.

İndirilecek IPSW Dosyaları

iOS 10.1’e dönüş yapabilmeniz için öncelikle aşağıdaki linkten gerekli IPSW dosyalarını indirmeniz gerekiyor. İndirmeniz gereken dosyalar, belirttiğimiz linki tıkladıktan ya da kopyalayıp tarayıcınıza yapıştırdıktan sonra açacağınız sayfanın alt tarafında yer alıyor. İndirmeniz gereken dosyalar, cihazınızın modeline göre değişiyor, bu hususa oldukça dikkat etmeniz gerektiğini tavsiye ediyoruz. Bu nedenle gerekli dosyaları indirirken kesinlikle cihazınızın türünü ve modelini dikkate alınız. http://wccftech.com/download-ios-10-final-build-ipsw-direct-links/ Linki tıkladığınızda açılacak sayfanın en alt tarafında iOS işletim sitemi ile çalışan cihazlar türlerine ve modellerine göre sınıflandırılarak sıralanmıştır. Telefonlar içi tür olarak iPhone ve iPhone modelleri yer alıyor. Diğer başlıklarda ise iOS işletim sistemiyle çalışan iPhone dışındaki iOS işletim sistemiyle çalışan cihaz türleri yer alıyor. Cihazınızın türü ve modeline uygun olan dosyaları indirerek işleme başlayacaksınız.

iOS 10.1’e Dönüş

iOS 10.1’e dönüş işlemine başlamadan önce cihazınızdaki dosyalarınızın yedeklerini aldınızdan emin olmalısınız. Zira bu yükleme işlemi verilerinizi geri döndürülemeyecek şekilde cihazınızdan silecek. Cihazınızda yer alıp sizin için önemli olan bütün dosyaların yedeğini aldıktan sonra verdiğimiz linkten indirdiğiniz dosyaları kurmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle cihazınızı bir PC ya da Mac’e bağlayarak iTunes uygulamasını çalıştırın. iTunes uygulamasında cihazınızı seçin. Windows kullanıyorsanız “sol shift tuşu”, Macintosh kullanıyorsanız “sol option tuşuna basarak Restore iPhone seçeneğini onaylayın ve ardından iOS 10.1’i seçin. Bundan sonrasını iTunes’e bırakıyorsunuz. iTunes, cihazınızı iOS 10.1’e geri döndürürken telefonunuzu bilgisayardan ayırmayın ve bilgisayarla herhangi bir işlem yapmayın. iTunes, birkaç dakika içinde cihazınızı iOS 10.1’e döndürür. İşlem sona erince herhangi bir ek işlem yapmadan cihazınızı kullanabilirsiniz.

CEVAP VER