Instagram kullanıcıları görüntüledikleri fotoğraf ve videolara artık Zoom yapabilecekler. Özellik ilk başta iOS platformunda aktif edildi.

 

Facebook’a katılan Instagram’da bu güne kadar çok büyük değişiklikler yapıldı. Bu değişikliklerin neredeyse tamamı kullanıcıların olumlu yorumlarını almayı başardı diyebiliriz. Tasarım, reklam, hikayem, efekt kütüphanesinin geliştirilmesi gibi pek çok yeni özelliğin ardından fotoğraflara zoom özelliği de artık Instagram’a ekleniyor.

Facebook Otomatik oynatılan videoları kapatma

Instagram’ın resmi hesabında yapılan açıklamaya göre iOS işletim sistemini kullanan kullanıcılar artık fotoğraf ve videoları zoom yaparak görüntüleyebilecekler. Özelliğin ilerleyen dönemlerde Android platformuna da eklenmesi bekleniyor.

 

Instagram’ın diğer sosyal medya sitelerinden farkı yakınlaştırmanın aktif olmamasıydı ya da pek çok kullanıcıyı rahatsız eden detayda diyebiliriz. Sosyal ağa yüklenen resimlerin kalitesi zaten düşürüldüğü için yakınlaştırıldığında çözünürlük kalitesi iyice düşebilirdi. Ancak Instagram günümüz teknolojisiyle yakınlaştırılan resimleri daha detaylı gösterebilir.

İnstagram Tamamen Yenilendi

Pek çok rakibine rağmen Facebook bünyesinde bulunan Instagram ve Whatsapp önümüzdeki günlerde güncellemeler ile birlikte getirilen yenilikler sayesinde hız kesmeden büyümesine devam edecek gibi görünüyor.

CEVAP VER