Popüler sosyal medya platformu olan Instagram’ın Hikayelerine yeni özellikler geldi.

Facebook’un Snapchat’ten aldığı ve WhatsApp dahil tüm servislerine getirdiği hikayeler özelliği en çok Instagram’da kullanılıyordu. Günlük 300 milyon aktif kullanıcıya ulaşan Instagram hikayeler Instagram için vazgeçilmez bir özellik olmuştu.

Özellikle gençlerin en çok kullandığı sosyal medya uygulaması olan Instagram her geçen gün yeni özelliklerle gelişmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde hikayeler’in 24 saatlik olan sınırını kaldıran Instagram kullanıcıların uzun süredir istediği bir başka özelliği de kullanıma sundu.

Instagram kullanıcılarının uzun süredir istediği özelliklerin başında gelen tarayıcılar üzerinden hikaye paylaşımı özelliği Instagram’a geldi. Başlangıçta tamamen mobil odaklı olan ve sadece akıllı telefonlarda ve tabletlerde çalışan Instagram sonrasında tarayıcılara taşınmış ve en sonunda Windows 10 için uygulaması sunulmuştu.

Instagram’ın son blog paylaşımına göre kullanıcılar artık Instagram’ın sitesi olan instagram.com üzerinden hikaye paylaşabilecek. Kullanıcıların daha önceden takipçilerinin hikayelerini izleyebildiği internet tarayıcıları bu yeni özellikle birlikte Instagram’ın en önemli özelliği olan Hikaye oluşturma desteğine de sahip olmuş oldu.

İnternet tarayıcılarında da tıpkı mobil uygulama da olduğu gibi fotoğraf düzenleme özelliklerini sunan Instagram ayrıca internet tarayıcıları için galeriden hikaye ekleyebiliyor. Şimdilik belli kullanıcıların kullanımına sunulan Instagram’ın gelişmiş tarayıcı sürümünün ilerleyen günlerde tüm kullanıcıların kullanımına açılması bekleniyor.

CEVAP VER