Huawei Mate 8 Teknik Özellikleri Duyuruldu!

Huawei Mate 8’in teknik özellikleri duyuruldu. Çinli şirket Huawei’nin üst seviye akıllı telefonu Mate 8, ilk kez fotoğrafları göründü. Geçtiğimiz günlerde tanıtım tarihi ortaya çıkan Mate 8 için şimdide Huawei phablet modelini tanıtmak için hazırlanıyor. Önümüzdeki günler içerisinde tanıtılacak olan Huawei Mate 8 cihazı çin merkezli bir site tarafından görseller sızdırıldı, bu görsellere bakacak olursak Mate 8 modeli Mate 7 ile birbirlerine oldukça benzer bir tasarım uygulandığını görüyoruz.

 

Huawei Mate 8’in sızdırılan son bilgilere göre 6 inç Quad HD çözünürlüğünde IPS LCD ekran, 32 GB depolama alanları için 3 GB RAM, 64 GB depolama alanları için 4 GB RAM seçenekleri, Kirin 950 işlemci, 20.7 megapiksel arka kamera ve 8 megapiksel ön kamera olarak teknik özellikleri belirlenmiş durumda. Daha önce sızdırılan bilgilerle, şuan ki sızdırılmış olan bilgileri karşılaştıracak olursak aralarında bir tek arka kamera farklılığı var, diğer detaylar ise aynı durumda Mate 8 cihazının özellikleri en son sızdırılmış olan bilgiler ile piyasaya çıkış sağlayacağı tahmin ediliyor.

Huawei Mate 8 Teknik Özellikleri Duyuruldu!

Ayrıca aşağıda görmüş olduğunuz fotoğraf Huawei’nin büyük bir olasılıkla tanıtımlarda kullanacağı görseller’den biri olarak düşünülüyor. Toplamda 3 renk altın, bakır, gri seçenekleri ile sunulması bekleniyor. Telefonun tasarımına bakacak olursak yuvarlatılmış olan bir kamera ve kameranın hemen altında bulunan parmak izi sensörü şuan dikkati çeken önemli detaylar’dan bir tanesi.

 

 

CEVAP VER