Android cephesinin önemli akıllı telefon üreticilerinden birisi olan Huawei geçtiğimiz günlerde yeni amiral gemi serisi olan Huawei Mate 10 ailesini tanıttı. Huawei’nin Mate 10 ailesinin en güçlüsü olarak lanse edilen Huawei Mate 10 Pro modelini detaylı olarak inceledik.

Çin’in önemli teknoloji firmalarından birisi olan Huawei yeni akıllı telefonu Huawei Mate 10 modelinde yapay zeka teknolojisini mobil cihazlara getiriyor. Kamera tarafında da Leica ile sürdürdükleri ortaklığı ileri bir seviyeye taşıyan Huawei yeni akıllı telefonunuda oldukça güçlü bir kamera kullanıyor. Lafı fazla uzatmadan Huawei’nin yeni akıllı telefonunu özelliklerine gelelim.

Gelişmiş Ekran Gelişmiş Yapay Zeka Teknolojisi!

6 inç büyüklüğünde 2160 x 1080 piksel çözünürlüğünde OLED ekranla birlikte gelen Huawei Mate 10 Pro tıpkı diğer amiral gemi modelleri gibi 18:9 ekran oranı sunuyor. Huawei bu ekranı FullView olarak isimlendiriyor. Mate 10 Pro modelinde 20 megapiksel çözünürlüğünde ve 12 megapiksel çözünürlüğünde olmak üzere iki ana kamerayla karşımıza çıkan Mate 10 Pro modeli gelişmiş bokeh efekti sunarken ayrıca yapay zeka desteki 4K videolar da kaydedebiliyor.

Yapay Zeka Destekli Arayüz Deneyimi!

Android 8.0 Oreo işletim sistemi ve Huawei’nin arayüz yazılımı olan EMUI arayüzüyle kurusundan çıkan Huawei Mate 10 Pro sahip olduğu yapay zeka teknolojisiyle birlikte telefon kullanama deneyimini ileri bir seviyeye taşıyor.

Bir Günü Rahatlıkla Çıkartabilen Batarya!

Batarya konusunda da rakiplerinden geri kalmayan Huawei Mate 10 Pro içinde 4.000 mAh kapasiteli devasa bir batarya ile birlikte geliyor. Gelişmiş bir hızlı şarj özelliği sunan Huawei Mate 10 Pro’nun bataryası rakiplerinin ilerisinde bir teknolojiye sahip.

Suya Ve Toza Karşılar Dayanıklı Cam Tasarım!

Özellik olarak diğer rakip akıllı telefonlara benzeyen bir telefon olan Huawei Mate 10 Pro’nun elbette ki en ayırt edici tarafı sahip olduğu tasarım. Güçlendirilmiş cam gövde ile şıklığına şıklık katan Huawei Mate 10 Pro bu sayede diğer amiral gemisi akıllı telefonlardan kolayca ayrılıyor. Suya ve toza karşıda oldukça dayanıklı olan Huawei Mate 10 Pro sahip olduğu IP67 sertifikayla 1 metre derinliğindeki suda 30 dakika kalabiliyor. Su ve toz Huawei Mate 10 Pro’ya zarar veremiyor.

Ülkemizde de kısa bir sürede satışa sunulması beklenen Huawei Mate 10’un diğer Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar ve iPhone X karşısında nasıl bir performans sergileyeceği ise bilinmiyor.

CEVAP VER