Huawei artık dizüstü üretecek!

Dünya çapında adını duyuran Çinli şirket Huawei başarılı akıllı telefonları sayesinde adını ülkemizde ve Avrupa da duyurmayı başardı. Huawei artık yeni nesil üretilecek olan Nexus’ların üretimini üstlenerek artık dizüstü bilgisayar üretimlerine başlayacak.

 

Dur durak bilmeden son hız devam eden Çinli şirket Huawei dizüstü bilgisayar sektörüne ilk adımını atıyor. Şuanda üretecek olacağı dizüstü bilgisayarların hangi işletim sistem ile üretileceği bilinmiyor ancak son zamanlarda iki işletim sistemli bilgisayar sistemleri bilgisayar kullanıcıları tarafından büyük ilgi görülmesi sebebiyle Samsung gibi sektörde adını yazdıran iddialı firmalar bu tarz bir bilgisayar üretimleri için daha çok yoğun çalışmışlardı dolayısıyla Huawei işletim sistemi olarak iki işletim sistemi barından bir model seçebilir gibi söylentiler şuanda mevcut.

 

Şuanda resmi olarak şirket tarafından açıklamalar gelmedi ancak sızdırılan bilgilere göre bilgisayarlar “Matebook” olacağı yönünde söylentiler var.  Ayrıca hazırlanacak olan dizüstü bilgisayarların montajı ve birleştirilme işlemlerini BYD Electronics firması tarafından gerçekleştirilecek. Huawei bilgisayar pazarına girmesi en çok Çin’de bir hareketlilik yapacağı görülüyor.

CEVAP VER