Bugün düzenlediği etkinlikte yeni akıllı telefon modelleri olan HTC U11+ ve HTC U11 Life modellerini tanıtan HTC, 14 Kasım’da düzenleyeceği etkinlikte kablosuz sanal gerçeklik başlığını tanıtacak.

Sanal gerçeklik başlığı üreten başarılı üreticilerden birisi olan HTC uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni kablosuz sanal gerçeklik başlığını kısa bir süre içinde tanıtacak. Sanal gerçeklik alanındaki en büyük rakiplerinden olan Oculus’un tamamen kablosuz sanal gerçeklik başlığı olan Oculus GO’nun tanıtımının ardından HTC’de kendi kablosuz sanal gerçeklik başlığı çalışmalarına hız kazandırmıştı.

Gücünü Qualcomm’un güçlü işlemcisi olan Snapdragon 835 işlemciden alacak olan HTC’nin yeni kablosuz sanal gerçeklik başlığının adı konusunda iki isim üzerinde duruluyor. HTC’nin Vive M ya da Vive Focus isimlerden birisine sahip olacak olan sanal gerçeklik başlığı herhangi bir donanıma bağlanmadan da çalışabilecek.

Vıve VR Kontrolcüleriyle Uyumlu Olacak

HTC’nin Vive VR kontrolcüleriyle de çalışabileceği düşünülen yeni sanal gerçeklik başlığının en büyük yeniliği hiçbir ek cihaza ya da kuruluma gerek duymadan çalışabilmesi olacak. HTC’nin yeni sanal gerçeklik gözlüğünü her alanda kullanmak mümkün olacak. HTC’nin VR platformu için özel olarak oluşturduğu Viveport uygulama mağazasında yer alan pek çok uygulama HTC’nin yeni sanal gerçeklik bağlığında farklı deneyim sunacak.

14 Kasım 2017’de Çin’in başkenti Pekin’de düzenlenecek olan Vive Developer Conference etkinliği kapsamında tanıtılacak olan HTC’nin yeni sanal gerçek başlığının fiyatı ve diğer özellikleri şimdilik bilinmiyor.

CEVAP VER