Half – Life hakkında geçtiğimiz yıldan beri pek çok söylenti vardı. İlk söylentiler oyunun yeni sürümünün çıkacağı yönündeydi. Ancak Valve tarafından bu söylentiler yalanlandı.

 

Geçtiğimiz günlerde çıkan bir habere göre ise Half – Life serisinin yazarı olan Marc Laidlaw, Half – Life’nın yapımcısı olan Valve’den ayrılmış olabilir yönündeydi. Bu söylentiler sızdırılan bir e-posta ile açığa çıkmıştı. Genel olarak Marc Laidlaw artık emekli olma zamanın geldiğini düşündüğü için Valve’den ayrıldı yönünde bir söylenti dolaşıyordu…

Half Life'ın Yazarı Valve'den Ayrılıp Emekli Oldu

Çıkan bu söylentilere çoğumuz inanmak istemedik. Çünkü çocukluğumuzun efsane oyununun hikaye yaratıcısı Marc Laidlaw’ın emekli olup Half – Life oyununu ve hayranlarını yalnız bırakması kimsenin içinden geçmiyordu. Ancak söylentiler doğru çıktı ve Marc Laidlaw, Valve’den ayrılarak emekli olduğunu duyurdu.

 

Bu emeklilik Half – Life 3’ü bekleyenlere ve oyuna vurulan büyük darbelerden birisi oldu. Marc Laidlaw ise açıklamasında oyun geliştirmekten ve o gelişim sürecinde yaşanan stresten bunaldığını, kişisel uğraşları ve yazı projelerine yöneleceğini belirtti.

CEVAP VER