Güney Kore’de Samsung Galaxy S9 ve S9+ Fazla İlgi Çekmedi

 

Samsung Galaxy S9 ve S9+, geçen ayın sonunda İspanya’nın Barselona kentinde tanıtımı yapılmıştı. Samsung’un yeni amiral gemileri bu hafta dünyanın pek çok noktasında vitrinlerdekini yerini aldı. Ancak Samsung için Güney Kore’nin ayrı bir yeri var. Samsung’un ana vatanı olan bu ülkede, gelen haberler ise hiçte iç açıcı değil. Güney Kore’de, Samsung Galaxy S9 ve S9+ satışlarının beklenilenin çok altına olması, şirket için büyük bir moral kaybına neden oldu.

Güney Koreli kullanıcılar, piyasaya yeni çıkan Samsung Galaxy S9 ve S9+’un, bir önceki model olan S8 ve S8+’ya nazaran fazla bir yenilik içermemesinden dolayı satın almanın mantıksız olduğu kanaatindeler. Samsung’un kamera üzerinde yaptığı yenilikler ve ‘’Ar Emoji’’ gibi özelliklerde, kullanıcılar tarafından yeterli görülmedi.

Ana vatanları olan Güney Kore’de, satışların istenilen rakamlarda olmaması şirkette ufak çaplı bir paniğe de neden olmuş durumda. Satışların bu denli düşük olmasında en büyük sebeplerden birisi de S8 ile S9 arasında görüntü farkı neredeyse hiç yok. İki telefon arasında farklı renk alternatifleri ve parmak izi tarayıcısının yeri dışında ayırt etmek neredeyse imkânsız bir durumda.

Samsung’un yeni amiral gemilerinin Güney Kore’de başaramadıkları satış rakamlarını, Samsung Galaxy A8 (2018) fazlasıyla çıkartmış bir durumda. Şu an için Güney Kore’de en çok satılan Samsung modeli…

 

 

CEVAP VER