Guild Wars 2 Ücretsiz Oluyor

Oyun ilk çıktığı zamanlarda çok heves edipte alamayanlardan birisiydim. Bu haberi yazarken emin olun çok sevinçliyim. Gün sevinme günüdür dostlar 🙂

Guild Wars 2, bundan sonra ücretsiz olarak oyuncuların beğenisine sunulacak !

NCSoft bu radikal kararını alırken, Elder Scrolls Online veya The Old Republic gibi online oyunların aksine farklı bir yöntem denemek istedikleri için bu kararı almamış. Adamların niyeti aylık abonelik veya tek seferlik ödemeyle ömür boyu oynatma değil. Bu adamlar oyun içi sattıkları kutulardan para kazandıkları için ek paket satışlarını arttırmayı hedefliyorlar. Bundan sonra Guild Wars 2’de ücretsiz olan tek şey sadece oyun olacak. Oyunda bundan sonraki dönemlerde çıkartılacak yeni ek paketler ve büyük ek paketler ücretle satılmaya devam edilecek. NCSoft firmasının yapımcısı ve oyununda yapımcılarından birisi olan Mike O’Brien “ Oyunu bedava yapıyoruz çünkü Guil Wars 2 hayranlarının Heart of Thorns’u da oynayacaklarından eminiz.” Diye fikirlerini aktardı.

Guild Wars 2 standart olmuş F2P saçmalıkları ve garip yapılarına sahip bir oyun değil. Oyun içerisinde hile yapmayı düşünenlerin önüne geçmek için yapılan bazı kısıtlamalar elbette var. Ücretsiz olarak açılan hesaplara karşı aldıkları önlemler şu şekilde; Karakter slotları, çanta, sohbet, ekonomi ve pazar özellikleri paralı oyunculara göre daha dar ve kısıtlı. Ayrıca karakteriniz yeteri kadar yüksek levele sahip değilse oyun içerisindeki farklı bölgelerede ulaşamayacak. Oyunun bu bölge kısıtlaması, oyun içerisinde boss kovalayıp avantaj yaratma çabasına girenlerin önüne geçmek, iyi niyetlerinin sömürülmemesini ve oyun içi dengeyi bozmamasını sağlamak için yapılmış bir kısıtlama. Oyunun mevcut oyuncuları bu kararlardan hiçbir şekilde etkilenmeyecek. Aksine daha kalabalık bir oyun ortamı olacak diyebiliriz.

CEVAP VER