GTA'yı Bu Günkü Haline Getiren Leslie Benzies İstifa Etti

GTA oyununun en başından itibaren geliştirilmesinde rol alan, dünya çapında büyük bir açık dünya oyunu haline getirilmesinde pay sahibi olan Rockstar North’un patronu olan Leslie Benzies istifa etti. Tam 15 yıldır GTA’nın geliştirilmesinde büyük katkı sahibi olan gece gündüz çalışan ve bu başarıyı yakalayan isim Benzies, şirketin kurucusu olan Sam – Dan Houser kardeşlerden sonra gelen şirket içi en yetkili kişiydi.

Benzies sadece GTA için de çalışmadı. Red Dead Redemtion, Max Payne 3’de büyük katkıları oldu.

İstifanın nedeni veya nasıl bu duruma gelindiği henüz bilinmiyor. Aslında Benzies çok önceden koparmış şirket ile bağını. 2014 yılında çıktığı uzun tatilden beri bağların koptuğu söyleniyor. Ancak neden bu kadar geç haberdar olunduğunu bizlerde anlayamadık. Benzies istifasını verdi, yönetim kabul etti ve bizimde daha yeni olan bitenden haberimiz oldu.

Rockstar Games bu istifayı şu şekilde duyurdu:

“Leslie Benzies 1.9.2014’de bir tatile çıktı ve tatil dönüşü aldığı kararla bizimle yeniden çalışmak istemediğini açıkladı. Bizimle beraber geçirdiği 15 yıl için Leslie’ye minnettarız.

 

Leslie Benzies yine inanılmaz işler başarmaya devam edecektir. Leslie bizim değerli bir arkadaşımızdı, bundan sonraki dönemde onu çok özleyeceğiz. Kendisine yeni hayatında başarılar diliyoruz.”

CEVAP VER