GTA Neden Her Sene Yeni Bir Oyun Piyasaya Sürmüyor ?

Oyun dünyasının gelmiş geçmiş en bilinen oyunu kuşkusuz GTA, oyuncuları yeni oyunları için yıllarca bekletebiliyor. GTA’nın aksine Call Of Duty, Assassin’s Creed gibi oyunlar ise her sene yeni bir oyun piyasaya sürerek mevcut oyuncularını arttırmayı hedefliyor.

 

GTA’nın uzun aralar sonrasında çıkmasının nedeni CEO’su Strauss Zelnick’in her yıl yeni bir oyun çıkartma politikasına sıcak bakmamasından kaynaklanıyor. Zelnick Gamespot’a verdiği demeçte “ Spor türü yapımların dışında diğer oyunları her yıl oyunculara sunmak ters bir etki yaratabilir. Diğer yandan sektörde kaliteli bir yapım ortaya çıkartmak uzun zaman alıyor.” Dedi.

 

Çıkan GTA serilerine baktığımız zaman bu kararın ne kadar doğru olduğunu görebiliyoruz. Uzun süre bekliyoruz ancak karşımıza her seferinde bambaşka bir GTA çıkıyor ve kendimizi hemen o oyuna kaptırabiliyoruz. GTA Vice City’i bir düşünün, birde GTA 5’i düşünün. GTA Vice City demişken kardeşim hala oynuyor. Zaten oyunun satış rakamlarına baktığımız zaman GTA V’in 2013 yılından bu yana 54 Milyon küsür kopya sattığını görüyoruz. İşte bu yüzden Take-Two’un pek acelesi yok.

CEVAP VER