GTA 6’mı Yoksa GTA Tokyo’mu?

Dünya üzerinde binlerce oyuncunun sabırsızlıkla beklediği, çıktığı an direk zirveye oturan GTA serisinin yeni oyunu merak konusu oldu.

 

GTA 6 hakkında ilk söylentiler gelmeye başladı. Söylentilerden birisi de oyunun içerisinde Japonya’nın bulunacağı.

 

Bilindiği gibi GTA oyunlarını 4-5 senede bir çıkarıyor ve direk zirveye oturuyor. Tahminlere göre 2019’da GTA 6 piyasaya sürülecek. Bir GTA klasiği olan Amerikan kültürü üzerine kurulu olan oyunda bir de kadın ana karakter bulunacak. Oyunda 3 ana karakter bulunacak ve senaryosu diğer GTA oyunlarından farklı olacak. Gangster yapısı ve Amerikan rahatlığını tam anlamıyla yansıtacağı biliyor. Karakterlerden birisinde Japonya konusunun işlenmesi muhtemel. Ancak oyun içerisindeki Amerikan yapısı artık o kadar kalıplaştı ve oyuncular o kadar alışmış ki Amerikan kültüründen dışarı çıkması pek iyi olmayabilir.

GTA 6’mı Yoksa GTA Tokyo’mu?

TechRadar’ın yaptığı habere göre kaynak belirtilmedi ancak Rockstar Games’in bir ara Tokyo’da geçmesi planlanan bir oyun üzerinde çalıştıkları söylendi. Proje nedeniyle küçük bir ekip kurulup bu ekip sürekli olarak Tokyo’ya gönderilmiş. Tokyo’ya dair ilk taslakları ortaya çıkartmışlar. Ancak projenin Tokyo’nun karışık yerleşim ve ulaşımından dolayı sonlandırıldığı söyleniyor.

 

Sızdırılan projede Rockstar Games’in Grand Theft Auto VI üzerinde çalıştıkları belirtilmiş ancak oyunun Japonya’yı’da kapsayacağına dair bir gelişme belirtilmemiş. Ancak oyunun farklı hikayelerde yürüdüğü düşünürse farklı bir ülkede geçme ihtimali tekrar gündeme geldi.

CEVAP VER