Google’den WhatsApp’a Rakip Uygulama Allo Yayınlandı!

Google görüntülü konuşma uygulaması Duo’nun ardından yeni mesajlaşma uygulaması Allo’yu yayınladı.

Google internet ortamında pek çok farklı yatırımıyla karşımıza çıkıyor. Ancak sosyal medya alanında YouTube dışında oluşturduğu Google + ve Hangout gibi projeleri o başarısızlıkla sonuçlansa da Google I/O 2016 etkinliğinde Allo ve Duo isimlerini verdiği iki yeni uygulamasını kullanıcılara tanıtmıştı.

Şuan aktif olarak kullanılan ve kullanıcıların beğenisini kazanmayı başaran Duo’nun ardından bu gün Allo isminin verildiği mesajlaşma uygulaması resmen yayınlandı. Geçtiğimiz aylarda Google Play Store üzerinden ön kayıtları açılan Allo şuanda bazı ülkelerde resmi olarak kullanıma açıldı. Ancak ülkemiz için servisleri henüz aktif edilmedi, kullanmak isterseniz APK olarak kurmanız gerekiyor.

Google Allo Nedir? Neler Sağlıyor?

Klasik bir mesajlaşma uygulaması ama Google’ın kendi tasarımını barındırıyor ve fotoğraf, video desteği uygulamada var. Ayrıca uygulamada duygu desteği diye tabir edilen büyük ve küçük puntolarla yazışma gibi özelliklerde bulunuyor. Uygulamanın kurulumu oldukça rahat. İndirip bütün izinleri verdikten sonra telefon numaranızı tıpkı WhatsApp’da olduğu gibi uygulama ile eşliyorsunuz ve kullanmaya başlıyorsunuz.

Uygulamada kendini imha eden gizli mesajlaşma özelliği de aktif durumda.

CEVAP VER