Birçok kullanıcının karşısına iddialı 2 modeliyle çıkan Google firması, bu sene telefonlarını HTC firmasına devrettiğini belirtti. Geçen aylarda ortaya çıkan ve yazılımsal bir sorun olduğu düşünülen, ses sorunu konusunda yeni bilgiler İnternet ortamına hızla yayılıyor. Telefon kullanıcılarının oyun oynarken ya da yüksek seviyede müzik dinlerken ses üzerinde yaşanacak bozulmaları, yayınlayacağı yeni bir güncelleme yazılımı ve desteği ile giderebileceği kullanıcılarına belirtiliyor. Google firması Şubat ayı dönemlerinde müşterilerine yeni bir güncelleme yazılımı ve sistemi yayınlandı. Yayınlamış olduğu bu güncelleme sistemleri ile birlikte bozuk olarak ortaya çıkan ses sorununun çok fazla ölçüde ortadan kaldırılmış olduğu açıklanmış bulunuyor.

Sorun Hala Devam Ediyor Mu?

Bazı kullanıcılar sorunun hala devam ettiğini söyleseler de çoğu kullanıcı bu sorunun artık cihazlarda olmadığını belirterek sorunun bir nebzede olsa ortadan kalkmış olacağını bildirmiş oldu. Alınan şikayetler doğrultusunda firma çalışanları çeşitli cihazların üzerinde yaptıkları birçok test ile artık bu pixel ses sorununa rastlamadıklarını bildirdiler.

Sorunun Nedeni Yazılımsal Eksiklikler

Google firması Pixel XL cihazında yaşamış olduğu ses sorunları ile ilgili Mark Buckman Reddit üzerinde çeşitli açıklamalar yaptı. Yapmış olduğu bu açıklamaları büyük bir dikkatle dinleyen Google firması, konuyla alakalı Buckman’a ulaşıp para iadesi yapmayı teklif etti. Yapmış olduğu bu hareket ile ortada bulunan sorunun, yazılımsal olarak çözemediklerini ve bu durumun yazılımsal değil de donanımsal olduğunu kullanıcılarına düşündürtmüştü.

Google firmasından büyük bir değişim programı başlatması bekleniyordu. Ancak bu haber yerine Google firmasından çözüm olarak yazılım güncellemesi yapılması gerektiği haberi geldi. Google firmasında çalışan yetkililer bu tarz sorunu yaşayan kişilerin telefonlarında ve cihazlarında bir yazılım güncellemesi işlemini yaparak sorunu ortadan kaldırma imkanlarının olduğunun haberini verdi. Bu haberin ardından birçok kullanıcı sorunlarına çözüm bulurken geri kalan kısım çözüm bulamadı.

CEVAP VER