Arama motoru devi Google artık akıllı telefonları da karşılaştırabilecek.

Bir arama moturu olarak hayatımıza dahil olan Google sonrasında pek çok önemli proje ile birlikte karşımıza çıktı. Son olarak mobil işletim sistemi olan Android ile birlikte akıllı telefonların neredeyse tamamını elinde tutan Google şimdi de bu akıllı telefonları karşılaştıracak.

Kullanıcılar Google’a girdiklerinde arama çubuğuna satın almak istedikleri akıllı telefonları yazarak karşılaştırmayı başlatabilecek. “ X vs Y “ formunda karşılaştırmalar Google tarafından tanınacak ve arama sonuçlarına adı geçen X ve Y model akıllı telefonların özellikleri yer alacak. Google akıllı telefon karşılaştırma ekranında ayrıca karşılaştırılan modellerin deneyim puanları da yer alacak.

Karşılaştırılan akıllı telefonlar sadece özellikler ve tasarım alanında değil fiyat alanında da karşılaştırılacak. Kullanıcılar seçmek istedikleri modele tıklayarak hızlıca satın alabilecekler. Akıllı telefonların son zamanlarda hızla artmasının ardından kullanıcıların herhangi bir akıllı telefon modelini tercih etmesi epey zorlaşıyor. Kullanıcılar Google’ın karşılaştırma motorunu kullanarak satın almak istedikleri akıllı telefonu hızlı bir şekilde seçebilecekler.

CEVAP VER