God of War’ın Yeni Hikayesi Oldukça Uzun ve Bol Aksiyonlu!

Kökten değiştirilen yeni God of War’ın hikayesi ve oynanışı serinin tutkunları tarafından soru yağmuruna tutuldu. Cory Barlog oyuncuların sorularını yanıtladı.

 

God of War’ın yeni oyununun senaryosunda radikal değişiklikler yapıldı. Ayrıca oynanışta değiştirildi. Oyuncuları ise “eski tadı alabilecek miyim?” telaşı sardı diyebiliriz. Oyun hakkında pek çok soru cevapsız kalsa da God of War’ın en başarılı oyunu diye kabul ettiğimiz God of War 2’nin yazarı Cory Barlog oyuncuların sorularına daha fazla kayıtsız kalamadı ve Twitter üzerinden pek çok soruyu yanıtlamaya çalıştı.

 

PlayStation Experience 2016’da neredeyse bütün oyuncuların ilgi odağı olmayı başaran yapımda çok büyük yenilikler yapıldı. Resmen oyunu kökten değiştirdiklerini söyleyebiliriz. Yeni oyunca kamera kontrollerine sahibiz ve daha farklı detayları daha rahat keşif edebileceğiz ayrıca God of War dünyasını daha yakından inceleyebileceğiz. Ayrıca oyun içerisinde farklı bir Kratos  karakteriyle ilerleyeceğiz, bu karakterin oldukça farklı yetenekleri var.

 

Oyun açık dünya tabanlı bir yapıya sahip değil. Bu nedenle oynanış süresi 120 saati bulmasa da oldukça uzun süreceği söylenmekte. Ayrıca bir oyuncudan gelen soruya göre oyun son zamanlarda çıkan film-oyun türünde bir senaryoya mı sahip olacak sorusuna ise “ kesinlikle bu tarz bir senaryo ile karşınıza çıkmayacağız” cevabı geldi. God of War’ın yeni oyununda kesintisiz aksiyon olacağı, düşmanların yakamızı bırakmayacağı söylendi. Daha önceki serilerde bulunan mini bulmaca türünde oyun içinde barınan özellikler yeni oyunda çok fazla bulundurulmayacak bu şekilde aksiyon ve savaş kesintisiz sürecek. Savaşmaktan da sıkılmayacağımızın garantisini verdiler. Tüm bu yeniliklerin yanı sıra oyun tamamen antik Norse dili kullanılarak piyasaya sürülecekmiş.

 

God of War’ın yeni oyunu sadece PlayStation 4 için 2017’de oyuncuların beğenisine sunulacak.

CEVAP VER