Girişimcilere Yatırımcı Bulan Kickstarter İle Hayalleriniz Gerçekleşiyor

Şuana kadar pek çok girişimciyle yatırımcıyı buluşturan Kickstarter, yaratıcı ve geleceği parlak olan projelerinizi yatırımcılar ile buluşturuyor.

 

Pek çok girişimcinin özellikle Türkiye’de ortak problemi yatırımcı ve para oluyor. Ancak Kickstarter sayesinde pek çok gelecek vaat eden proje hayata geçiriliyor. Hem projeler gerçeğe dönüşüyor hem de pek çok yeni iş kapısı açılıyor. Hatta Ethan Mollick isimli bir profesörün yaptığı ufak bir araştırmaya göre Kickstarter binlerce yeni iş dalı ortaya çıkartıyor.

Mollick yaptığı araştırma sonucunda ulaştığı verilere göre Kickstarter 2009/2015 arası 61.654  adet proje başarılı şekilde Kickstarter üzerinden büyük bir yatırımcı desteği aldı. Ayrıca site sayesinde 29.600 kişi tam zamanlı çalışma imkanı sağlarken 283.000 kişi yarı zamanlı iş sahibi olarak gelir elde etmeyi başardı.

Ayrıca günümüzde sanal gerçekliğin temellerini atan Oculus Rift bir Kickstarter projesi olarak hayata geçti.

Sizinde inandığınız bir teknoloji/yazılım/tasarım şeklinde projeniz varsa buradan yatırımcılara ulaşabilir veya yatırımcı olarak proje gelişimine destek sağlayarak para kazanabilirsiniz. Kickstarter olmasaydı şuan günümüzde büyük başarılar elde etmiş binlerce proje hayata geçmemiş olacaktı. Kickstarter’in resmi sitesine buradaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER