Samsung’un sevilen Note serisi modeli olan Samsung Galaxy Note 5 için önemli güvenlik güncellemesi yayınlandı.

Güncelleme konusunda artık çok daha iyi olan Samsung bir yandan yeni Android güncellemelerini cihazlarına getirirken bir diğer yandan da güvenlik güncellemelerini cihazlarına en hızlı bir şekilde getirmeye devam ediyor.

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modelleri için Android 8.0 Oreo Beta sürecini geçtiğimiz günlerde başlatan Samsung şimdi Note serisinin sevilen modeli Galaxy Note 5 için güvenlik güncellemesi yayınladı.

Samsung’un Galaxy Note 5 modeline getirdiği yeni güncelleme Android’in kasım ayı güvenlik iyileştirmelerini içerirken güncelleme notlarında ayrıca Android sisteminde bulunana 64 güvenlik açığının ve Samsung’un kendi arayüzünde bulunana 6 güvenlik açığının da kapatıldığı yazıyor. Yeni güncelleme ile birlikte ayrıca WiFi WPA2 açığı da kapatılıyor.

Samsung’un Galaxy Note 5 için yayınladığı güvenlik güncellemesi cihaza yeni özellik eklemiyor ve arayüzünde herhangi bir değişiklik getirmiyor. Note 5 cihazlarına gelen bu güncelleme OTA yoluyla cihazlara sunulduğu için cihazlara gelmesi biraz zaman alabilir. Güncelleme eğer ki telefonunuza geldiyse Wi-Fi ağınıza bağlı ve şarjınızın yüzde 50’nin üzerinde olmasına dikkat edin.

CEVAP VER