Fortnite’ın Bu Kadar Başarılı Olmasının Sebepleri

 

Binlerce oyuncunun yoğun ilgi gösterdiği, neredeyse para makinesi gibi çalışan Fortnite’ın bu başarısının arkasında yatan bazı nedenler olmalı? İlk olarak H1Z1 ile giriş yapan buna karşılık oyunun başarısız mekanikleri ve yanlış yapısı nedeni ile adı silinip gitti. Yalnızca geriye teması kalan Battle Royale, PUBG ile iyi bir çıkış yaptı.

Göktaşlarının Arkasında Thanos mu Bulunuyor?

Battle Royale temasının belki de ihtiyacı olan bu oyunun yapısı ile oynaması ücretsiz mekanikleri ile buluşturması olacaktı. Bunu crafting mekanikleri, çizgi film veri grafikleri ve Fortnite ile kazandı. Peki Fortnite neden bu kadar başarılı?

 

  • Battle Pass

Battle Pass için ücret ödemeniz gerekir ve oyuncuların, oynaması ücretsiz olan bir oyun için para harcamak istememesi anlaşılabilir bir durumdur. Ancak Fortnite’ın Battle Pass’ı parasının karşılığını verebiliyor. Çünkü her sezon, oyuncuların ulaşabileceği birçok yeni materyal eklenmesi ile satın alınmayı hak etmektedir.

 

  • Sezon Mantığı

Fortnite’ın Battle Pass sistemiyle tüm oyunculara ücretsiz bir şekilde sunmuş olduğu bu sezonlar, oyunun zamanla devamlı olarak güncel kalmasını sağlıyor. Ayrıca oyuncuların, Fortnite’a devamlı belli bir heyecan ile yaklaşıyor. Yeni silahlar, etkinlikler, karakterler ile oyun güncelliğini kaybetmiyor.

 

  • Sizi Öldüren Oyuncuları Seyretmek

Hangi oyunu oynarsanız oynayın kendinizi geliştirmek için yapmanız gereken şeyler var. O da oyunu sizden daha iyi oynayan kişiler ile yarışmak. Fortine’da sizi öldüren oyuncuyu oyunun sonuna kadar izleme şansınız bulunuyor. Böylece eksik taraflarınızı giderebilir ve başka bir oyuncudan hiç bilmediğiniz bir mekaniği öğrenme olanağınız olur.

 

  • Küçük Harita

Oyuncuların bazıları tarafından şikâyet edilen bir yapısı olsa dahi, Fortnite’ı PUBG’den ayrılmasını sağlayan konu, çok fazla kapışmaya ve sıcak temasa izin veren haritasının bulunmasıdır. Yalnızca saklanarak ya da kamufle olarak bile PUBG’de başarılı olmanız mümkün. Fakat PUBG’de başarıya ulaşmanız için savaşmanız şart.

 

  • Ufak Ayrıntılar

Herkes ne oyun oynarsa oynasın, küçük sürprizler hazırlanmış olması hoşuna gider. Fortnite’de buna benzer birçok sürpriz ile karşılaşabilirsiniz. Oyundaki ayrıntılara dikkat edersiniz, bu durum sürekli olarak karşınıza çıkacaktır.

CEVAP VER