Far Cry Primal Senaryo ve Çıkış Tarihi

Ubisoft Far Cry 4’den sonra beklenen oyun Far Cry Primal’ın duyurusunu yaptı. Far Cry Primal’de ilk çağlara yani M.O 10.000 yılına dönüyoruz.  İlk çağlarda geçecek olan oyunda dev mamutlar, sivri dişli kaplanlar ve büyük ihtimalle dinazorlar ile karşılaşacağız. Elimizdeki ilkel silahlarla insan ırkı dünyada yokken dünyayı sahiplenen yaratıklara karşı savaşmak elbette ki güzel olacaktır.

 

Sürekli iskeletleri ve robot resimleri ile karşılaştığımız, müzelerde görmeye alışık olduğumuz canlıları bu sefer oyun dünyasında göreceğiz. Açıkcası bu radikal kararın başarılı olacağına inanıyorum. Oyun dünyası içinde büyük bir yenilik.

 

Ubisoft Far Cry Primal için geniş çaplı bir çalışma başlattı. Oyun için Toronto, Montreal, Kiev ve Şangay’de bulunan stüdyolarda ortak bir çalışma yürütülüyor.

 

Far Cry’de bu sefer Takkar adındaki karakteri ve beraberinde hareket eden insan topluluğunu yönetiyoruz. Oros adı verilen topraklarda yönettiğimiz toplulukla birlikte yaşam savaşı veriyoruz. Tamamen vahşetin ve hiçbir kanunun bulunmadığı doğada besin zincirindeki yerini almaya çalışan bir grup insanı yöneterek mevsim şartlarına, gece ve gündüz tehlikelerine gögüs gereceğiz.

Far Cry Primal hakkındaki söylentiler birkaç ay önce yayılmaya başlamıştı. Ancak oyunun yayımcıları tarafından hiçbir açıklama gelmemişti. Ubisoft’un sessizliğini koruması Ekim ayından sonra ortaya atılan iddaların doğruluğunu kanıtladı. Serinin ilk 4 oyununu geride bıraktık ve Far Cry 5 olarak ilk defa söylentileri başlayan oyunun ismi Far Cry Primal olarak karşımıza çıktı. Şimdiye kadar hiç işlenmemiş olan bir senaryo üzerine kurulan Far Cry Primal bizi tarih öncesi çağlara götürmeye hazırlanıyor.

 

Oyunun geliştiricilerinden olan Geoff Keighley kendi Twitter hesabından Far Cry Primal’ın oynanış videosunu Game Awards 2015 organizasyonunda yayınlayacağını belirtti. Ayrıca oyunun 2016 yılının ilk çeyreğinde piyasaya çıkabileceğini söyledi. Oyun hakkında sızdırılan bilgiler, oyunun grafikleri ve tabi ki tarih öncesi çağları anlatan senaryosu oldukça ilgi çekiyor. Oyun severler en çok bu soruları merak ediyor. Ancak oyunun oynanış videosu yayınlanana kadar merak etmeye devam edeceğiz.

 

PC, Playstation 4 ve Xbox One için çıkış yapması planlanan oyunun bir çok detayı ve merak edilen soruları Game Awards 2015’de cevaplanacak gibi görünüyor. Oyunun konsollar için çıkış tarihinin 23 Şubat 2016, bilgisayar için ise Mart 2016 olacağı tahmin ediliyor.

 

CEVAP VER