Facebook, Snapchat’den Çalmaya Devam Ediyor!

Daha önce Snapchat’ın Hikayeler özelliğini kendi bünyesinde bulunan Instagram’a aktaran Facebook şimdide Video özelliğini Messenger’a ekledi.

 

Facebook sosyal ağlarda zirveyi bırakmama konusunda oldukça ısrarcı. Bu ısrarcılığı yüzünden sosyal medya projelerinde tutan pek çok özelliği kendi bünyesinde barınan sosyal ağlara aktarıyor yada tutmuş olan sosyal medya projelerine ortak oluyor.         Daha önceleri Snapchat’ı satın almayı deneyen ancak alamayan kuruluş resmen Snapchat’ı kopyalamaya devam ediyor. Snapchat’ın video özelliğini resmen Messenger’a kopyaladılar.

 

Snapchat’ı alamayan Facebook pek çok özelliği kendi platformlarına aktararak Snapchat’ın popülaritesini bitirmeye devam ediyor. Snapchat’den bildiğimiz videolu sohbet özelliğini Messenger uygulamasına aktarmayı başaran Facebook yeni özellik sayesinde hem görüntülü konuşma hem de bu sırada mesajlaşma olanağı salıyor. Özelliğe de Instant Video adı koyulmuş.

 

Snapchat ise tepki olarak sadece Facebook sayfalarını kapatmak ile yetindi. İlerleyen dönemlerde neler olacak şuan için merak konusu.

CEVAP VER