Sosyal medya devi Facebook özellikle gençlerin kullanmakta olduğu Snapchat platformundan yeni özellikler çalmaya devam ediyor. Facebook son olarak Snapchat’in kullanıcıları birbirleriyle kolay mesajlaşmasını sağlayan özelliği kullanıcıların kullanımına sundu.

Snapchat’i geçmişte pek çok kez satın almak için çeşitli adımlar atan ve her defasında başarısız olan Facebook bünyesine katamadığı Snapchat’in özelliklerini sahip olduğu tüm platformlara eklemeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Snapchat’in en sevilen özelliği olan Hikayeler özelliğini tüm servislerine ekleyen Facebook şimdi de Snapchat’in seriler özelliğini kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.

Facebook’un bu özelliğiyle birlikte kullanıcılar Facebook üzerinde en çok etkileşimde oldukları kişileri Facebook Messenger üzerinde öne çıkartacak. Bu sayede kullanıcılar Facebook Messenger üzerinden hızlı bir şekilde en çok etkileşimde bulundukları kişilerle iletişime geçebilecekler.

Facebook tarafından aktarılan bilgiye göre yeni özellik “ mesajlaştığınız farklı kişilerle eğlenceli gerçekleri bir bakışta görme yolu” olarak aktarılıyor. Facebook’un sürekli Snapchat üzerinden özellik çalması kullanıcıların tepkisini çeksede Facebook’un Snapchat’i bir laboratuvar olarak kullandığı gerçeğini değiştirmiyor.

CEVAP VER