En İyi Ücretsiz Oyun Geliştirme Motoru: Unity

Günümüzde oyun oynamak bir ihtiyaç haline geldi. Pek çok kişi oyun geliştirme konusunda hevesli olsa da nasıl ve nereden başlayacağını bilmiyor. Unity sayesinde oyun geliştirmeyi rahatça öğrenebilirsiniz.

 

Günümüzde oyun piyasasının durdurulamaz yükselişi ve devlet desteği ile piyasa oldukça canlandı. Neredeyse herkes bu piyasadan kazanç elde etmek istiyor. Özellikle yeni nesil oyun geliştirme konusunda oldukça meraklı. Ancak sadece merak etmek, heveslenmek yetmiyor. İnternette oyun yapmanıza yardımcı olacak pek çok kod ve kaynak bulunsa da şuan ki konumuz oyun yapmanıza en çok yardım edecek olan oyun motoru olacak.

 

Günümüzde tasarlanan mobil oyunların pek çoğu sadece Unity kullanılarak tasarlanıyor. Unity’nin bu kadar popüler olmasının nedeni içinde 3 farklı yazılım dili barındırıyor ve ayrıca farklı araç gereçler ile kolay tasarımlar yapmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca Unity ile tasarlanan oyunlar genelde her platforma kolayca çıkarılabiliyor.

 

Unity sayesinde oyunlarınızı hem 2 boyutlu olarak hem de 3 boyutlu olarak tasarlayabilirsiniz. Ayrıca tasarımında C#, Boo ve JS kodlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca en sevilen özelliklerinden biri ise oyunlarınızı PC, Browser, Mobil ve Konsol olarak tasarlayabilirsiniz. Oyun motorunun ücretli ve ücretsiz seçenekleri bulunuyor. Ücretsiz olan seçeneğinde kullanabileceğiniz pek çok özellik aktif durumda. Kötü yanı ise tasarladığını oyun açıldığında “Powered by Unity” yazısı ile karşılaşıyorsunuz. Ancak bunun bir iyi yanı oyununuzda Unity logosunun görünmesi olabilir. Casus veya amatör bir yazılım görüntüsünden kurtulursunuz ve oyununuza profesyonel bir hava katabilir. Sonuç olarak para vermeden kullanabileceğiniz en iyi oyun motoru Unity.

 

Unity’de Oyun Yapmak İçin Kaynakları ve Eğitim Dökümanlarını Nasıl Bulurum ?

 

Unity’i kolay bir şekilde indirip kullanabildiğiniz gibi doküman ve eğitim videolarına da kolayca ulaşabilirsiniz. Microsoft Açık Akademi’nin verdiği eğitimler sayesinde  Unity’nin pek çok özelliğine ve kullanımını kolayca öğrenebilirsiniz. Temel seviyede oyun geliştiricisi olabilirsiniz.

 

Kendinizi yeteri kadar geliştirdiğinizde ve 3D tasarıma geçmek istediğinizde oyun motoru içinde bulunan C#, Boo ve JS’yi kullanabilirsiniz. Ancak bu dillerin tamamını detaylı şekilde öğrenmenize gerek yok. Zaten derslerle işinizi görecek kadarını öğrenmiş olacaksınız. İlerde oyununuzdan ciddi getiriler sağlayıp kurumsallaşırsanız ücretli Unity 3D oyun motoru almayı unutmayın. Unity 3D’nin bütün paketlerini buradaki bağlantıdan inceleyebilirsiniz. İndirmek için buradaki bağlantıya tıklayın.

CEVAP VER