Dünyanın En Ünlü Yetişkin İçerikli Sitesi Hacklendi

ABD üzerinden yayın yapan dünyanın en ünlü yetişkin içerikli sitesi hacklendi. Yüz binlerce üyenin özel bilgileri, şifreleri ve e-posta adresleri internete düştü.

 

Yetişkinler için içerik üreten ve neredeyse bütün dünyada bilinen ünlü site Brazzers korsanların hedefi oldu. Siteye kayıtlı olan 800.000 kullanıcıyla alakalı bütün bilgiler internette yayınlandı. Saldırının ardından siteye ait olan forum sitesi şuan için kapatılmış durumda. Yapılan saldırıyla oluşan veri kaybının, sızıntının henüz önüne geçilemedi. Sızdırılan bilgilere göre 800 bin kişinin e-posta, isim ve şifreleri tamamen deşifre olmuş durumda.

 

Site yönetimi kullanıcıları duruma karşı uyardıktan sonra sızdırılan hesapları bir süre kullanmamanızı önerdiler. Kullanıcıların güvenliği için ellerinden geleni yaptıklarını açıkladılar. Ancak bu açıklamanın hemen ardından forumun kapatılması ne kadar uğraştıkları konusunda bir şüphe yaratmadı değil.

 

Hackerler genellikle bu tarz siteleri hedef alıyorlar. Kullanıcı bilgilerine daha kolay erişebilindiği ve yüz binlerce  kayıtlı aktif kullanıcılar olduğu için sızdırılan verilerin boyutu da oldukça büyük oluyor. Geçen sene ünlü çöp-çatan sitesi Ashley Madison’dan da 9.7 GB büyüklüğünde veri sızdırılması yapılmıştı.

CEVAP VER