CS:GO En İyi 10 Oyuncu

CS: GO e-spor piyasasına iddalı girişini yaparak adından çokça söz ettirmişti. Ancak akıllarda bir soru hep cevapsız kaldı. Dünyanın en iyi cs go oyuncusu kim? Yıllardır Counter Strike oynuyorum bende bu sorunun cevabını yeni öğreniyorum. İşin ilginç tarafı içlerinde bir tane bile Türk yok. Öğrenim hayatında haftada bir, iki kere okuldan kaçıp CS atan nesilden bir tane çıkmamış. Bakalım dünyanın en igi cs go oyuncuları kim?

kenny-52576

Kenny “kennyS” Schrub

Fransa – Team EnVyUs

2014’ün son aylarında KennyS çok tartışma yaratan dünyanın en iyi AWP oyuncularından birisiydi. O zamanlar ilk 8’i zorlayan takımı olsa bile oyunculuğu ile çok zorlu maçları kazandı. Ciddi anlamda iyi bir AWP oyuncusu olması onu EnVyUs teamına soktu. Ancak gelen güncelleme ile birlikte eskisi gibi etkin oynayamıyor.

Skadoodle

Tyler “Skadoodle” Latham

ABD – Cloud9

Shroud’un flick vuruşları dikkat çeksede Cloud9’ın adını duyurmasının asıl sebebi Skadoodle’dir. Konuşulanlara göre Hiko geri dönene kadar Skadoodle Kuzey Amerika’nın en iyi AWP oyuncusu olarak kalacak. Öyle ki, Skadoodle sayesinde Cloud9 sadece ABD’de değil dünyada da adından söz ettiren, teamını rekabet ortamında üst sıralara taşıyan efsanevi bir oyuncu.

s1mple

Aleksandr “s1mple” Kostyliev

Ukrayna – HellRaisers

Listenin 3. sniperi olan genç oyuncu henüz 17 yaşında. Dikkatleri fazla üstüne çekmemesine rağmen takımının en iyi oyuncusu olduğu herkes tarafından biliniyordu. FlipSid3’den ayrıldığından beri biraz adı unutulsada ilerleyen dönemlerde yine adından söz ettirecektir.

flusha

  1. Robin “flusha” Ronnquist

İsveç – Fnatic

 

flusha, Fnatic’de ki en iyi oyuncu olarak adını yazdırdı. 2014 yılında gösterdiği performansla unutulmazlar arasına girmeyi başardı. Şimdilerde ise yeni oyuncuların adından çokça söz ettirmesi, daha profesyonellerin oyuna başlamasıyla birlikte yavaş yavaş unutuluyor. Ancak CS:GO turnuvalarında en iyi istatistiklere sahip olan oyuncu olarak liderliğini koruyor.

KRiMZ

Freddy “KRiMZ” Johansson

İsveç – Fnatic

KRiMZ’in 2014 yılının son aylarında yaptığı oyunlarda ortaya koyduğu performansı kimse reddedemez. LGB takımının rol oyuncularından birisiydi o zamanlar. Sonraki dönemde ise Fnatic’e geçti. Maç sırasında bireysel yeteneklerini ortaya koyan oyuncu adından çokça söz ettirdi. AK47 ve M4A1-s silahlarını profesyonelde kullanması, dünyanında en iyi takımında yer almasını sağladı. Şuan dünyadaki en iyi oyuncular arasında yerini almış durumda.

Snax

Janusz “Snax” Pogorzelski

Polonya – Virtus.pro

Aslında Virtus.pro teamında bir yıldız oyuncu aramak yanlış olur. Çünkü takım tam bir takım oyunu sergiliyor. Çok organize oynuyorlar. Takım içerisindeki bütün oyuncuların yıldız olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Snax oyun içerisinde takımı yönelendirmesi, tahmin edilemez stratejiler kurması, takıma liderlik yapması nedeniyle yıldız oyuncu olabilir. Snax zaten ESL ESEA Dubai’nın en değerli oyuncusu seçilen bir oyuncu.

Happy

Vincent “Happy” Cernovi

Fransa – Team EnVyUs

Happy oyun içerisinde en çok eleştirilen ama en iyi oyunculardan birisi olmayı başaran bir oyuncu. Happy oyun içerisindeki bütün silahları kullanabiliyor. Pusularıyla ve arkadaşlarını rakip takıma yem olarak yollamasıyla biliniyor. Oyunun en pusucu oyuncusu diyebiliriz. O yüzden çok eleştiri küfür yiyor.

GuardiaN

Ladislav “GuardiaN” Kovacs

Slovakya – Natus Vincera

Guardian oluştuduğumuz listedeki 4. AWP oyuncusu. 2012 yılından bu güne kadar en iyiler listesinden çıkarmayı kimse başaramadı. Virtus.pro’nun popüler olduğu zamanlarda NiP ile resmen dalga geçmesine rağmen adından söz edilmemişti.

device

Nicolai “device” Reedtz

Danimarka – Team Solo Mid

İşte şimdi gerçekten efsaneler hakkında yazmaya başladık. Bundan öncekiler sadece parlayan yıldızlar diyebiliriz. Ancak device yeni nesil GeT_RiGhT olarak gösteriliyor. Takımı başarılı bir takım olmasına rağmen, device takımın yıldızı olarak gösteriliyor. Oyunun en iyi ikinci takımının oyuncusu hem AWP hemde tüfekleri oldukça iyi kullanabiliyor.

olofmeister

Olof “olofmeister” Kajbjer

İsveç – Fnatic

Turnuvaları düzenli olarak takip edenler elbette listenin birincisini tahmin etmiştir. Uzun zamandır Counter Strike’nin en iyi oyuncusu olarak gösterilen olofmeister, turnuvaların en korkulan oyuncusu. Takım oyunlarında oldukça başarılı, kişisel yetenekleri de bu oyuna oldukça yatkın gibi duruyor. Sadece kendi başına takımının devasa skorlar kazanmasını sağlıyor. Sizlere tavsiyem bu oyuncuyu mutlaka takip edin.

CEVAP VER