Korsan Oyun Dönemi İki Yıl İçinde Bitebilir

Denuvo sistemi günümüzde piyasaya sürülen oyunları Crack’a karşı koruyordu. Ancak sistem kırıldı ve bütün oyunlar artık Cracklenebilir.

 

Dün gece büyük uğraşlar sonucunda Denovo (DRM) sistemi hackerler tarafından kırıldı. Sistem PC için piyasaya sürülen oyunları Crack’a karşı koruyordu ve kırmak imkansız gibi görünüyordu ancak pek çok oyunun Crack dosyaları dün geceden sonra internete yayılmaya başladı.

 

Daha önce 3DM’nin kırdığı sistem ilk seferinde Dragon Age: Inquisition, Battlefield Hardline, FIFA 15 ve EA oyunlarını Crack’den koruyamamıştı. Sistemin kırılması tam olarak 6-7 ay arası gibi uzun bir süre almıştı. Daha sonra yeniden güncellenen Denuvo, Just Cause 3, Metal Gear Solid V The Phantom Pain gibi pek çok oyunu koruma altına almıştı. Bu oyunlar pek çok kez denenmesine rağmen Cracklenemedi.

 

Dün gece ise ilk önce Rise of the Tomb Raider, hemen ardından DooM internette yayınlandı. Daha önce sadece söylentilerle oyunların kırıldığı duyuruluyordu ve kimse ihtimal veremiyordu ancak yayınlanan oyunlarının devamının geleceği duyuruldu. Ayrıca kırılma o kadar büyük ki Steam’ın Family Share kısmı da nasibini aldı. Bu sayede paylaşıma açılan oyunlar aile paylaşımı gibi gösterilip korsak olarak rahatça oynanıp indirilebilecek.

 

Sonuç olarak oyunlara yüzlerce lira para veremeyecek olan herkes yine Crack kullanarak rahatça istediği oyunu oynayabilecek. Bir oyuna 100-200 TL vermek ülkemiz şartlarında oldukça zor ve yüksek miktarlar. Küçük, büyük herkes oyun oynamayı seviyor ve pek çok insanın oyunlara bu parayı verecek durumu yok.

 

Oyunları Steam üzerinden korsan olarak paylaşımdan indiriyorsanız banlanma riskiniz var onu dikkate almanızı tavsiye ederim. Crack’a devam edin derim.

CEVAP VER